Запитати лікаря

Цікаве

Шкідливі звички для спини

Здоров'я хребта багато в чому визначає не тільки стан організму, але і якість життя. Щоб зберегти хребет здоровим, лікарі рекомендують відмовитися від деяких звичок.

Біль у спині найчастіше вказує на якесь захворювання, крім того, це найчастіша скарга пацієнтів. Біль у спині посідає перше місце серед звернень до лікаря і часто залишається недооціненою.

З дитинства батьки нам нагадують: «Тримай спину рівно!» Але в повсякденній суєті ми часто ігноруємо це правило, а згадуємо лише, відчувши біль.

Фахівці підрахували, що близько 80% людей протягом життя страждають від болю в спині. При цьому, не завжди причиною є захворювання або травми, а чинники, з якими ми стикаємося щодня.

Професійний фактор

Хвора спина «загрожує» не тільки офісним працівникам і представникам професій, що передбачають важку фізичну працю. Цей список можна доповнити косметологами, майстрами манікюру, архітекторами, водіями, швачками і т. д.

Важливо пам'ятати, що хоча б раз в день необхідно зробити невелику перерву в роботі. Ідеально - коротка розминка стоячи, яка допоможе зняти напругу з м'язів спини або просто встати з робочого місця.

Робочий простір будинку

Багато хто думає, що дома ніякої загрози спині немає. Ми розслабляємося і можемо не думати про спину. Проте щоденні домашні турботи, такі як миття посуду, приготування на кухні, прасування білизни, не залишають у спокої спину.

Важливо, щоб вдома все було підлаштовано під вас: висота мийки, столу, прасувальної дошки. Під час домашньої роботи хребет повинен залишатися прямим, а м'язи спини розслабленими.

Незручне взуття

Особливо це стосується жінки, які в бажанні підкорити красою струнких ніг на підборах протилежну стать, забувають про здоров'я спини. Запам'ятайте, що взуття на підборах рекомендується носити не більше 2 годин на день. У повсякденному житті віддавайте перевагу комфорту.

Але абсолютно плоска підошва також не прийнятна для хребта: вага неправильно розподіляється, в результаті зайве навантаження переходить на м'язи спини.

Оптимальним буде взуття на невеликому каблуці, а ремінці босоніжок повинні щільно фіксувати ногу.

Вузький одяг

Це ще одна жертва, яку вимагає від нас мода. Джинси-узкачі, спідниця-олівець, завужені до низу плаття - все це помітно сковує рухи і порушує кровообіг. Скуті м'язи в спині протягом дня можуть спровокувати болі.

Стреси і депресії

Пригнічений психічний стан часто супроводжується надмірним напруженням м'язів спини. І дійсно, в стані розладу ми не думаємо про поставу - плечі опускаються, спина округлюється. Допоможе впоратися зі стресом фізична активність. Головне - вибрати заняття до душі.

Неправильне положення уві сні

Незручна поза і неправильний матрац не тільки не дозволяють виспатися, але і провокують болі в спині. Матрац не повинен бути занадто м'яким, оптимально - помірної жорсткості.

Під час сну лінія хребта повинна залишатися прямою. Якщо ви спите на боці, то голова не повинна западати або бути занадто високо піднятою на пишній подушці.
 

Обговорення:


приховати