Запитати лікаря

Цікаве

Велика сила маленького насіння

Матінка-природа заклала все необхідне для росту і розвитку в маленьке насіннячко. Насіння можна назвати животворящими капсулами, такі маленькі, але дуже поживні. У кожного виду насіння є свої сильні сторони, і дізнатися про них буде дуже корисно.

Насіння льону

У насіння льону є дві великі переваги: ​​це цінні омега-3 поліненасичені кислоти в складі і здатність стимулювати травлення. Також насіння льону знижують відчуття голоду і допомагають боротися із зайвою вагою.

До складу лляного насіння входить ліноленова кислота - потужний протизапальний засіб. Фітоестрогени за своїми якостями подібні до жіночого статевого гормону естрогену, тому насіння льону стабілізують гормональний баланс, полегшують симптоми ПМС і менопаузи, попереджають розвиток раку молочних залоз і передміхурової залози. Величезна кількість дієтичної клітковини підтримує нормальне функціонування кишечника. До того ж, розчинні волокна клітковини знижують рівень холестерину в крові і зменшують ризик розвитку інфаркту та інсульту.

Щоб отримати максимальний ефект, насіння льону краще перемелювати в кавомолці або блендером і додавати в каші, у випічку, смузі.

Гарбузове насіння

Гарбузове насіння особливо багате білками: в 100 г насіння міститься 30 г білка, більше, ніж у м'ясі! Тому особливо цінний цей продукт для вегетаріанців. Крім того, він містить вітаміни групи В, нікотинову кислоту, пантотенову кислоту, солі фолієвої кислоти.

До речі, гарбузове насіння здатне запобігати появі ниркових каменів, а також вивести з організму паразитів, особливо стрічкових черв'яків.

Для профілактики захворювань і лікування гарбузове насіння краще вживати в сирому вигляді.

Насіння кунжуту

На Сході кунжут вважається рослиною, яка дарує довге життя. Кунжут містить дві унікальних речовини - сезамін і сезамолін. Обидві відносяться до лігніну - сильний антиоксидант, особливо корисний для печінки жителів великих міст. Ці речовини знижують рівень холестерину в крові. В кунжуті також міститься велика кількість марганцю і міді, він багатий на кальцій, магній, залізо і фосфор. У насінні кунжуту багато вітаміну В1, цинку, дієтичної клітковини.

Насіння соняшника

Це по істині еліксир молодості. Вітамін Е, що міститься в складі насіння - природний жиророзчинний антиоксидант, який нейтралізує вільні радикали, попереджає пошкодження жирових молекулярних структур - клітинних мембран, клітин мозку і холестерину. Також ці насіння багаті селеном, здатним боротися з онкологічними захворюваннями. Фітостерини - речовина, за структурою близька до холестерину. Якщо вживати її в помірних кількостях, можна знизити рівень холестерину в крові. Магній - ще один цінний компонент соняшникового насіння. Він полегшує симптоми бронхіальної астми, позбавляє від мігрені, знижує тиск, попереджає появу інфарктів та інсультів. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 5 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 13 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати