Запитати лікаря

Цікаве

Погані поради гіпертонікам

Підвищений тиск істотно знижує якість життя хворих, а тому боротьба з ним ведеться різними методами. При цьому кардіологи попереджають, що не завжди гіпертоніки використовують правильну тактику. Отже, які помилки роблять люди з підвищеним тиском для нормалізації самопочуття?

Масаж

Масаж - навантаження як на м'язи, так і на судини. Але при гіпертонії судини часто пошкоджені і не такі еластичні, тому можуть реагувати на навантаження спазмами та підвищенням тиску.

У зв'язку з цим гіпертонікам перед кожною процедурою масажу необхідно вимірювати тиск. При найменших відхиленнях процедуру необхідно скасувати.

Спа-процедури

Часто в лікувальні ванни додають екстракти рослин і речовини, які можуть викликати звуження судин або, навпаки, їх розширення. При гіпертонії такі скачки досить небезпечні, тому обов'язково треба проконсультуватися з лікарем про склад добавок у ванни.

Очікування шуму у вухах

У більшості випадків люди йдуть до лікаря, коли починають себе погано почувати: шумить у вухах, болить голова. Але коли тиск починає підвищуватися, судини ще досить еластичні і мозковий кровотік продовжує залишатися стабільним в досить широкому діапазоні зміни тиску. У цьому випадку людина навіть не відчуває, що тиск піднімається, немає головного болю та інших симптомів. Але пошкодження судин при цьому йде. Тобто, самопочуття - не самий вірний показник. Починаючи з 40 років бажано хоча б раз на тиждень вимірювати тиск, і якщо кілька разів поспіль він перевищить 135/85 мм рт. ст., необхідно звернутися до лікаря.

Корисно знати, що якщо у вас або у когось поруч різко підскочив тиск, почалося серцебиття або задишка, то до приїзду швидкої допомоги можна без ризику нашкодити зробити наступне: лягти так, щоб голова знаходилася вище тулуба, і покласти таблетку валідолу під язик.

Кардіологи підкреслюють, що для зміцнення серця і судин природа дала людині безліч дарів, особливо корисні ягоди. Першість серед них лікарі віддають агрусу - він покращує роботу серця, зміцнює стінки кровоносних судин. Не менш корисна чорниця, яка містить антиоксиданти, що стимулюють приплив кисню до серцевого м'яза. Також корисна вишня: вона дає слабкий сечогінний ефект, знижує тиск, сприяє зміцненню стінок судин.

З овочів найбільш корисні капуста, молода картопля і баклажани. Вони найбільш багаті калієм, а також містять м'яку клітковину - пектин, який допомагає виводити з організму зайвий холестерин. Корисно включити в раціон огірки і кабачки, які містять калій і магній, володіють м'якою сечогінною дією і сприяють зниженню тиску. 

Обговорення:


приховати