Запитати лікаря

Цікаве

Такий вже страшний кандидоз?

Наша середа існування переповнена населяючими її патогенами грибкового походження (пліснявими, представниками роду Trichophyton). На відміну від них дріжджоподібні грибки роду Candida відносяться до умовно-патогенної мікрофлори.

Такі грибки, особливо Candida albicans, завжди можна виявити в людському організмі. При цьому чисельність їхньої популяції контролюється імунною системою, а також конкуренцією з боку інших представників мікробіоти людини, не допускаючи надлишку. Але за певних умов функція імунної системи може дати збій, що призведе до посиленого розмноження грибків Candida і розвитку кандидозу.

Особливістю грибкової інфекції кандидозу є те, що ці збудники можуть мешкати як на поверхні шкіри і нігтів, так і на слизових оболонках рота, піхви і навіть внутрішніх органів. В останньому випадку неконтрольоване розмноження таких грибків, наприклад при синдромі вродженого імунодефіциту, може привести до кандидозному сепсису і навіть смерті хворого.

Однак кандидоз успішно лікується спеціально розробленими антимікотичними препаратами, такими, що порушують життєдіяльність грибків Candida і знижують їх популяцію. Разом з тим самолікування кандидозу неприпустимо, тому що може швидко розвинути у патогена стійкість до препарату, що сильно ускладнить лікування хворих.

Важливий раціон харчування хворого на кандидоз - воно повинно бути збалансованим, з великою кількістю свіжих фруктів і кисломолочних продуктів, а ось споживання цукру і вуглеводмістких продуктів доведеться скоротити. 

Обговорення:


приховати