Запитати лікаря

Цікаве

Чи стане органічна їжа порятунком для людини?

В останні роки їжа під маркою «органічна» переживає справжній бум. У страху перед ГМО і їх передбачуваними ефектами люди шукають на полицях продукти органічного походження. Однак наука досі так і не довела, що всі продукти, отримані з ГМО, становлять загрозу нашому здоров'ю.

C 1990 року уряд США став використовувати окреме маркування для органічних продуктів, прихильники яких впевнені, що вживання органічної їжі робить здоров'я людини більш міцним. Але вчені стверджують, що дане переконання помилково. Так, порівнюючи органічні яблука зі звичайними, не було знайдено доказів того, що органічні яблука зробили людей більш здоровими.

Проаналізувавши 240 досліджень на тему поживної цінності органічних продуктів, вчені прийшли до висновку, що немає ніяких переконливих доказів того, що органічні продукти більш поживні і корисні, ніж звичайні. Хоча фахівці виявили, що вживання органічних продуктів може знизити вплив залишків пестицидів і ймовірність проковтування бактерій, стійких до антибіотиків за результатами огляду 2016 року, коли було проаналізовано 170 досліджень. Тоді з'ясували, що органічні молочні продукти і м'ясо володіли більш високим рівнем омега-3-кислот. Але при цьому звичайне м'ясо і молокопродукти не були повністю позбавлені омега-3. Тому немає сенсу вживати виключно органічні продукти і ігнорувати звичайні. Фахівці радять не попадатися на прийоми маркетологів, а підходити до вибору продуктів харчування зважено і спокійно.

 

Обговорення:


приховати