Запитати лікаря

Цікаве

Кого кусають собаки?

Багато людей панічно бояться собак. При цьому відомо, що почуття людського страху провокують собак на агресію. Наскільки обгрунтовано це твердження наукою?

Вчені з Британії провели експеримент за участю близько 700 осіб, зіставивши характеристики особистості з ризиком нападу собак.

Вчені університету Ліверпуля, кафедра епідеміології, опитали за допомогою спеціальних опитувальників і шкал 694 респондента на наявність компонентів страху - рівня тривожності, дратівливості і депресії.

Аналіз показав, що ризик бути вкушеним собакою у багато разів підвищувався у «тривожних особистостей», емоційно нестабільних. Також дослідження визначило, що чоловіків собаки кусають в 1,8 рази частіше, ніж жінок.

Висновок такий: чим більше людина схильна до сильних перепадів настрою, тим більше вірогідності у неї бути покусаною собакою. У момент страху наш організм виділяє гормон адреналін, покликаний захищати нас, мобілізувати всі сили для надання відсічі. Однак чуйний собачий нюх не переносить запаху адреналіну, який ми з вами не здатні відчути. У відповідь у тварин проявляється агресія, яка може закінчиться не дуже приємно. Порада в такій ситуації проста: залишайтеся спокійні, не показуйте собаці свого страху, спробуйте себе заспокоїти і пройти повз наляканої так само як і ви тварини. Тоді всі залишаться цілі і здорові! 

Обговорення:


приховати