Запитати лікаря

Цікаве

Захопленість гаджетами стирає людську пам'ять!

Уявити сучасне життя без електронних пристроїв вже неможливо. Ми щодня користуємося смартфонами, ноутбуками, планшетами, які допомагають тримати зв'язок з потрібними людьми, організувати роботу, мати швидкий доступ до будь-якої інформації. Здавалося б, ця знахідка людства істотно полегшує життя. Однак вчені б'ють на сполох: повальне захоплення гаджетами небезпечно для нашої пам'яті.

Незалежно один від одного англійські і японські вчені відзначили збільшення числа пацієнтів у віці 20-35 років, які скаржаться на нездатність запам'ятовувати свої зобов'язання, плани, маршрути і навіть тільки що прочитані слова. Для багатьох це закінчується втратою роботи, так як вони втрачають здатність запам'ятовувати важливу інформацію.

У зв'язку з цим японські лікарі обстежили 150 осіб, і у 10% з них було виявлено порушення функції пам'яті. Молоді люди втратили здатність запам'ятовувати нове, згадувати старе, відокремлювати важливе від другорядного. Покоління смартфонів і комп'ютерів дурнішає!

Вчені однозначно пов'язують це явище з поширення різноманітної електронної техніки - «зовнішньої пам'яті» - органайзерів, навігаторів та інших засобів, призначених для спрощення і зручності життя.

Нове покоління, що зростає серед комп'ютерної техніки, відвикає тренувати пам'ять, та й навіщо, адже «зовнішня пам'ять» завжди під рукою. Крім того, через практично необмежену ємності цих пристроїв втрачається здатність оцінювати, що дійсно необхідно, а без чого можна обійтися.

Таким чином, звичайна людська пам'ять може виявитися під загрозою. Особливо варто про це замислитися батькам, які не шкодують коштів на покупку для своїх дітей новітніх пристроїв. Подумайте, чи будуть здатні ваші діти через пару десятків років самостійно орієнтуватися в просторі, виконувати необхідні зобов'язання без нагадувань, та й взагалі ... чи будуть пам'ятати найдорожче в їхньому житті?! 

Обговорення:


приховати