Запитати лікаря

Цікаве

Правильна дієта - вікова

Вченими встановлено, що наш раціон прямо впливає на роботу нашого мозку. Якою має бути дієта, щоб ми завжди залишалися в гарному настрої і в здоровому глузді?

Недавні дослідження показали, що продукти харчування необхідно вибирати відповідно до віку. Якщо ви хочете підтримувати в нормі роботу мозку, то неможна все життя вживати одні й ті ж продукти.

Денний раціон забезпечує організму різні речовини, що сприяють нормальному функціонуванню мозку (або перешкоджають йому). Доведено, що деякі психологічні розлади пов'язані з дефіцитом таких нейротрансмітерів, як серотонін, дофамін і норадреналін. А синтезуються вони з речовин, які містяться в нашій тарілці.

В результаті спостережень було встановлено, що психічне здоров'я молодих людей буде набагато міцніше, якщо вони принаймні три рази на тиждень будуть вживати м'ясо, займатися спортом і виключать зі свого меню фаст-фуд. Виявляється, що попередники серотоніну містяться в основному в м'ясі, а фізична активність сприяє їх біодоступності.

Після 30 років важливі інші поживні фактори, що впливають на настрій і психіку: в цьому віці більш корисні фрукти і повільні вуглеводи (рис, пшениця, кукурудза), а ось вживання кави слід обмежити. Також деякі дієтологи рекомендують в цьому віці пропускати сніданок.

На переконання дослідників, фрукти забезпечують надходження антиоксидантів, що захищають нейрони головного мозку від старіння, а крупи нормалізують рівень цукру в крові, що забезпечує мозку достатньою кількістю енергії. Так як з віком наша здатність регулювати стрес зменшується, то після 30 необхідно обмежити вживання стимуляторів. 

Обговорення:


приховати