Запитати лікаря

Цікаве

Що заважає нашій продуктивності?

Хто б не хотів встигати за день переробляти сотню справ і залишатися енергійним? Але існує безліч причин, що знижують продуктивність: починаючи від погоди, закінчуючи поганим настроєм. Крім того, існують власні звички, що впливають на КПД. Пропонуємо розглянути п'ять найбільш поширених.

Соціальні мережі

Хтось може посперечатися і знайти десятки переваг соціальних мереж. Але в більшості випадків вони чинять негативний вплив на продуктивність людини. Соцмережі тримають нас в постійному стані тривоги: Раптом хтось написав? Раптом щось цікаве сталося? Ми знаходимо вагомі причини зайти в соціальну мережу і оновити стрічку новин. В результаті ми втрачаємо концентрацію і продуктивність.

Візьміть своє життя під контроль і встановіть правило: виділяти невеликі перерви в роботі (по 10-15 хвилин) для перегляду соцмережі. А в решту часу просто забудьте про їхнє існування.

Ласощі на столі

Дослідження вчених довели, що їжа в доступній близькості знижує продуктивність. І це зовсім не голод змушує руку тягнутися до їжі, а просто звичка. Експеримент показав, що якщо їжа буде перебувати далеко і з боку неробочої руки, то продуктивність практично не постраждає.

Підвищена емоційність

Розділяти роботу і особисте життя вдається небагатьом. Найчастіше домашні проблеми і настрої «приходять» з вами на роботу. Для багатьох дуже зручно спустити пар на колег. Але дана звичка працює і у зворотному напрямку: робота-сім'я.

Існує безліч методик, які допомагають контролювати свої емоції і ставлення до подій. Так, під час напруженої ситуації можна спробувати візуально уявити вирішення проблеми, навіть якщо воно буде смішним і нестандартним. Але головне - допоможе позбутися від емоційної напруги.

Регулярні запізнення

Доведено, що люди, які постійно і всюди спізнюються, мають низьку продуктивність. Якщо вам здається, що у вас попереду ще багато часу, то за важливу справу ви беретеся в останній момент, викладаючись на повну. Такий підхід вимотує набагато сильніше і сил на підкорення нових вершин просто не залишається.

Якщо ви виробите звичку починати справи трохи раніше, ніж на це потрібно часу, то забезпечите себе від поспіху.

Пасивний спосіб життя

Багатьма дослідженнями доведено, що фізичні навантаження підвищують продуктивність, дозволяють краще мислити і зміцнюють нервову систему.



 

Обговорення:


приховати