Запитати лікаря

Цікаве

Чи достатньо кальцію в організмі?

 Лікарі вважають, що остеопороз - хвороба, безпосередньо пов'язана з тривалістю життя людини. Дане захворювання характеризується зниженням щільності і погіршенням міцності кісток. Кісткова тканина стає пухкою, що веде до крихкості скелета і підвищує ризик переломів. Статистика показує, що з 50 років кожна третя жінка і кожен п'ятий чоловік будуть мати в подальшому проблеми з переломами. Особливо схильні до остеопорозу жінки в період менопаузи.

Однією з найважливіших причин розвитку цього захворювання є нестача кальцію в організмі. В організмі дорослої постійно міститься від 1 до 2 кг кальцію, 99% цього мінералу - основа нашого скелета, і лише 1% присутній в крові та інших рідинах.

Щоденна доза кальцію для дорослих - 1000 мг. Але з віком потреба в кальції зростає. В ідеалі його можна отримувати з продуктів харчування - молочні і кисломолочні продукти, риба, яйця. Але на ділі одними продуктами харчування не обійтися. По-перше, навряд чи в сучасному пастеризованому молоці тривалого зберігання міститься в достатній кількості кальцій. По-друге, важко день у день поглинати одні й ті ж кальційвмісні продукти. По-третє, організму необхідний не тільки кальцій, але й інші мінерали. Виходить, що цілими днями ми повинні тільки їсти і при цьому підраховувати, скільки кальцію вжили з тим чи іншим продуктом.

Але як дізнатися, чи достатньо кальцію в організмі? Виявляється, досить здати простий аналіз крові. У людини з нормальним кальцієвим обміном вміст кальцію в крові складе 2,2-2,6 ммоль/л. Менші значення говорять про дефіцит кальцію. В цьому випадку необхідні додаткові дослідження мінеральної щільності кісткової тканини - денситометрія, яка покаже, наскільки високий ризик переломів.

Лікар може рекомендувати додатковий прийом препаратів кальцію, що містять солі мінералу, так як для засвоєння цього елемента дуже важливо, в якій формі він надходить в організм. Найлегше кальцій засвоюється у вигляді солей цитрату і лактоглюконату. 

Обговорення:


приховати