Запитати лікаря

Цікаве

Чи завжди корисні сухофрукти?

У зимовий період, коли організм починає відчувати брак вітамінів, багато прихильників корисного харчування згадують про користь сухофруктів. Але чи всі ми знаємо про властивості цього продукту?

Дієтологи попереджають, що не такі вже й бездоганні сушені фрукти. Так, багато хто вважає, що сухофрукти містять менше цукру і менш калорійні. Але правда в тому, що при сушінні з фрукта випаровують воду, а це значить, що він втрачає в масі і властивостях (розпадається кілька нестійких вітамінів, наприклад, вітамін С), але цукор і калорії якраз нікуди з нього не діваються.

Виходить, що при масі абрикоса 45 грам (близько 12 кілокалорій), процес перетворення його в курагу вагою в 10 грам генерує енергетичну цінність в ньому на 15 кілокалорій.

Якщо ви вважаєте, що свіжі фрукти корисніші, ніж сушені або заморожені, то знову помиляєтеся. Дослідження показали, що з усіх перерахованих вище найбільш цінними є ті, які були схильні до шокового заморожування. Хоча тут можна посперечатися, якщо мова йде про фрукти з власної дачі.

Якщо задуматися про те, через який час умовно свіжий фрукт потрапляє до нас в руки після того, як його зірвали з гілки, то є сумніви з приводу його свіжості. А ось заморожені або сушені фрукти піддаються термічній обробці практично відразу після збору.

І в той же час користь сухофруктів незаперечна. Вони містять більше біологічні активних речовин, в порівнянні зі свіжими фруктами. Це свого роду концентрат кальцію, магнію, заліза та інших цінних речовин.

Особливо корисний серед сухофруктів фінік - чудовий енерготонік, який підвищує працездатність, містить речовини, за дією схожі з аспірином, тому фінік у багатьох народів приймають при застуді і головному болі. Також фінік - це джерело вітамінів, особливо вітаміну В5, Е і Н.

Дуже корисна сушена папайя (цукати), що володіє загальнозміцнюючою дією, активізує білковий обмін. Корисно також знати, що сушена папайя - підвищує сексуальну активність.

Сушена груша нормалізує роботу кишечника, а також сприяє виведенню токсинів і важких металів з організму. 

Обговорення:


приховати