Запитати лікаря

Цікаве

7 звичок для прискорення обміну речовин

Якщо ви вирішили схуднути або поправити стан здоров'я, то перше, про що рекомендують задуматися лікарі, це швидкість обміну речовин (метаболізм). Виявляється, від цього залежить постачання наших клітин корисними речовинами і енергією. Якщо метаболізм порушений або уповільнений, це веде до надмірної ваги та інших неприємностей зі здоров'ям.

Дієтологи радять прищепити сім звичок, які допоможуть підвищити швидкість обміну речовин.

1. Встановіть чіткий розклад прийому їжі

Наш організм налаштований на отримання їжі в один і той же час. Тому він витрачає енергію до кінця, знаючи, що скоро отримає нову порцію. Але якщо графік їжі «скаче», то організм буде зберігати енергію провсяк випадок, замість того, щоб витрачати її. А прийом їжі кожні 3-4 години допоможе організму використовувати всю енергію.

2. Більше рідини

Нормальний об'єм рідини сприяє правильному обміну речовин. Якщо ж організм зневоднений, то спалює меншу кількість калорій, так як головним завданням печінки в такому випадку стає відновлення запасів рідини організму, а не спалювання жирів.

3. Введіть в раціон більше молочних продуктів

Молочні продукти грають важливу роль в спалюванні жиру і будівництві м'язів. Наприклад, кальцій, який в достатній кількості міститься в молочних продуктах, грає велику роль в регулюванні метаболізму. Чим більше кальцію в жировій клітині, тим більше жиру він зможе віддати на спалювання.

4. Фізичну активність ніхто не відміняв

Щоб ви не вибрали - біг, ходьба, танці або плавання, - все це сприяє спалюванню жиру і швидкому обміну речовин. Особливо корисні з цієї точки зору силові вправи, що сприяють зростанню м'язової тканини, так як м'язи вимагають витрат калорій, навіть коли ви не займаєтеся спортом, а перебуваєте в стані спокою. Кращий спосіб прискорити метаболізм - регулярні вправи з обтяженням.

5. Примусьте себе раніше вставати

І цей фактор також здатний вплинути на обмін речовин. Порція ранкового сонячного світла допомагає відрегулювати біологічні процеси, пов'язані зі зміною дня і ночі, і як результат, контролювати споживання і витрату енергії.

6. Вуглеводи не завжди вороги

Дієта - це добре, але в розумних межах. Не варто з ними переборщувати і повністю відмовлятися від вуглеводів. Їх недолік може позначитися на процесі синтезу серотоніну, який ми ще називаємо «гормоном задоволення». Це негативно може позначитися на роботі мозку і ввести організм в стан стресу в цілому.

7. Відмовтеся від шматків

Це стосується тих, хто любить на ходу або в перерві між прийомами їжі пожувати чіпси, крекери, бутерброди і т. п. Саме такі перекуси часто уповільнюють обмін речовин. Виявляється, енергії, яку ми отримуємо з їжею, вистачає на три години, а потім організм починає споживати внутрішню енергію, тобто спалювати власні жири. Але якщо ви постійно підгодовуєте організм, то ніякого спалювання жирів не відбувається, вони, навпаки, накопичуються. 

Обговорення:


приховати