Запитати лікаря

Цікаве

Чи вмієте ви правильно відпочивати?

Давно відомо, що роботу і задоволення необхідно розмежовувати. Якщо людина не дозволяє собі повноцінно відпочити, то це збільшує рівень стресу, тривожних розладів, фізіологічних патологій.

Недавнє дослідження вчених підтвердило, що роботу і відпочинок не варто змішувати. Виявилося, що люди, які беруть роботу додому, згодом мають серйозні психологічні проблеми. Їм не вдається повноцінно розслабитися, вони страждають від стійкого стресу і тривожних станів, а з часом це негативно позначається на ключових аспектах їхнього життя.

Але сьогодні багато хто будує роботу так, що готові тримати зв'язок зі своїм роботодавцем майже цілодобово. Такі люди беруть з собою у відпустки ноутбуки, не розлучаються зі смартфонами, виконуючи певні обов'язки.

Але дослідження показало, що якщо під час відпочинку людина не дозволить собі повністю відключитися від робочих буднів, то це принесе лише шкоду її психічному і фізіологічному здоров'ю. Опитування 2000 чоловіків і жінок із середнім віком 42 роки, які мали самі різні професії, показало, що 50% з них витрачали на роботу більше 40 годин на тиждень.

В результаті виявилося, що значна кількість людей страждає від різного роду психічних проблем, включаючи підвищений рівень стресу, тривожні стани і депресії. Імовірність розвитку цих проблем поряд з поганими показниками серцево-судинної системи, якості сну і травлення, спостерігалася у тих з них, хто не міг повністю відключитися від роботи під час відпочинку.

І напередодні новорічних канікул і вихідних буде не зайвим нагадати самим собі: «робота - не вовк, в ліс не втіче», а ось здоров'я необхідно берегти! 

Обговорення:


приховати