Запитати лікаря

Цікаве

Як побороти мігрень без ліків?

Мігрень - одна з найбільш невивчених хвороб, яка вражає 10-15% населення Землі. Позбавитися від нападів мігрені без анальгетиків, найчастіше, немає можливості. У той же час фахівці попереджають, що прийом таких препаратів пов'язаний з цілою низкою побічних явищ, які негативно відбиваються на загальному здоров'ї, а тому радять приділяти більше уваги профілактиці нападів.

Головні болі, викликані мігренню, характеризуються такою інтенсивністю, що звичайні знеболюючі часто не дають бажаного ефекту. Щоб знизити споживання анальгетиків, спеціально створених для лікування мігрені, слід встановити фактори таких болів, що підвищують ймовірність підвищення мігрені.

Вчені встановили, що мігрені вражають в три рази частіше жінок, ніж чоловіків. Вони нагадують також, що появі нападу сприяють також алкоголь і кофеїн. Крім того, факторами можуть стати:

- тривалий прийом між прийомами їжі,

- вплив яскравого світла,

- сильний шум,

- сильні запахи,

- стрес,

- збій графіка сну,

- деякі види їжі (морепродукти, червоне вино, тверді сорти сиру),

- безалкогольні напої, що містять замінники цукру.

Крім того, сприяє появі мігрені і зневоднення організму, яке може розвинутися внаслідок прийому ліків від гіпертонії.

Щоб виявити індивідуальні фактори мігрені, корисно вести спеціальний щоденник на протязі декількох місяців, в якому фіксувати всі страви, з'їдені протягом дня, а також час відходу до сну, час пробудження і особливості сну протягом попередньої ночі. Аналіз таких записів у щоденнику допоможе визначити, що саме послужило причиною нападу мігрені і зменшити частоту таких нападів.

12.11.17 

Обговорення:


приховати