Запитати лікаря

Цікаве

Яким буває жіноче безпліддя?

Жіноче безпліддя - широка проблема як медичного, психологічного, так і соціального характеру. Незважаючи на багаторічне вивчення питання, до сих пір є спірною природа першоджерел розвитку деяких форм безпліддя.

В наші дні фахівці виділяють кілька основних форм безпліддя на підставі механізмів їх виникнення.

Анатомічні порушення репродуктивної системи

Дана форма безпліддя є наслідком різних аномалій розвитку або пухлин жіночих статевих органів, травм статевих органів, попереднього хірургічного втручання.

Непрохідність маткових труб

Ця найпоширеніша причина безпліддя, на частку якої припадає кожен третій випадок. Найчастіше ця форма безпліддя розвивається в результаті запальних захворювань придатків матки і очеревини малого таза. Також велике число випадків безпліддя обумовлено попереднім штучним абортом, який тягне за собою механічне пошкодження устя маткових труб.

Ще одна причина непрохідності маткових труб - пухлини матки і яєчників, ендометріоз.

Ендокринний характер безпліддя

На частку цієї форми припадає близько 30% випадків безпліддя. Ендокринне безпліддя виражається в порушенні овуляції, причиною якого є первинні порушення в системі «гіпоталамус-гіпофіз-яєчники». Жінки, які розраховують зачати дитину в більш пізні терміни, повинні пам'ятати, що якість овуляції погіршується з роками: нейроендокринні порушення починаються з 33-35 років.

Імунологічне безпліддя

Ця форма безпліддя викликає найбільше запитань у вчених. При цій формі сперматозоїди не можуть проникнути в шийку матки, найчастіше через брак слизу шийки матки. Досить часто в різних відділах жіночої статевої системи (піхві, слизу, ендометрії, маткових трубах) починають вироблятися специфічні антитіла на сперматозоїди. В цьому випадку жіночий організм сприймає сперматозоїди як чужорідні тіла, що підлягають знищенню. Запустити механізм з вироблення антитіл можуть аутоімунні ураження організму, місцева інфекція статевих шляхів, всі види хірургічного втручання (аборти, вискоблювання, операції на матці та придатках), використання внутрішньоматкових протизаплідних засобів.

7.11.17 

Обговорення:


приховати