Запитати лікаря

Цікаве

Розмова з тілом

 «Чує серце» — це стан, який складно описати, випробувала, напевно, кожна людина. Організм, хочемо ми цього чи ні, постійно посилає нам сигнали, в тому числі для нашого здоров'я. У свою чергу все те, що ми бачимо, чуємо, думаємо, відчуваємо постійно впливає на органи тіла.

Термін інтуїція або як ми його ще називаємо — «шосте почуття» — явище загадкове і маловивчене. Учені поки не можуть знайти вичерпну відповідь на запитання, що таке інтуїція і звідки приходить та чи інша інформація. Тим не менш, вона існує. Кожна людина здатна мислити і має спогади в тій чи іншій мірі володіє інтуїцією. Кожен може використовувати її для здобуття здоров'я, радості життя.

Багато людей небезпідставно довіряють «шостому почуттю», хоча не можуть пояснити, як саме приходять різні підказки, застереження, інформація про проблеми зі здоров'ям. Інтуїція (від латинського intueri — «дивитися всередину») — це наш внутрішній язик, то, що ми бачимо, відчуваємо всередині. Внутрішнє відчуття, сни, осяяння — все це інтуїція. Вона спілкується з нами також за допомогою симптомів здоров'я та хвороби, видінь і голосів, тілесних відчуттів та емоцій, при автоматичній записі, шляхом зорових образів і думок, за допомогою різноманітних сигналів, що надходять від нашого тіла. Різні люди отримують інформацію різними шляхами, і спосіб отримання може бути різним за різних обставин.

Людина може навчити свою інтуїцію розшифровувати окремі симптоми, осягнути мову свого тіла, навчитися читати свої відчуття, сигнали внутрішньої дисгармонії і хвороби. (У зв'язку з цим буде цікава книга Лаури Ден «Самовчитель інтуїції»). Великий англійський поет, художник, філософ Вільям Блейк сказав: «Якщо б ворота знаннь були розкриті, людям відкрилася б нескінченність». У той же час замість того, щоб розібратися у своїх відчуттях, проаналізувати отриману інформацію, людина в більшості випадків намагається лікувати симптоми. Знявши дискомфорт, вона перестає турбуватися про те, що спричинили їх причини і пожинає ще більшу біду.

Фахівці-фізіологи з Нью-Йорка вважають, що інтуїція характерна більше для людей похилого віку. Вони провели широкомасштабне дослідження цього поняття, організували ретельне спостереження за немолодими пацієнтами. Вчені встановили, що з віком люди починають керуватися не логікою і здоровим глуздом, а власними інстинктами. У зрілому віці емоційні здібності людини починають працювати на 50% краще. Люди, які прожили довге життя, при вирішенні найважливіших питань, віддають перевагу інтуїції. По низці природних фізіологічних причин, в літньому віці робота головного мозку сповільнюється (сповільнюється процес передачі імпульсів між нейронами). Старші люди починають приділяти більше уваги почуттям і відчуттям, ніж логічним міркуванням.

«Деякі люди вважають за краще отримати відповідь, здійснюючи уявні подорожі або подумки просячи про допомогу внутрішнього порадника... Інші люди схильні отримувати підказки безпосередньо від свого тіла. Наприклад, коли вони отримують позитивну відповідь, вони відчувають невелике прискорення пульсу, тремтіння в грудях і в шлунку і відчувають, що б'ється швидше», — ділиться досвідом Джині Грехем Скотт, доктор філософії зі спеціалізацією по психології. У її книзі «Сила розуму» наведено сотні «динамічних технік» розроблених для досягнення цілей, вирішення проблем і прийняття рішень, розвитку впевненості в собі, подолання стресів і напружених станів, збільшення енергії та подолання втоми, покращення пам'яті. Також можна дізнатися, як правильно приймати рішення з використанням своєї інтуїції, а також зміцнювати здоров'я і позбуватися від шкідливих звичок.

«Перший крок на шляху до пізнання мови інтуїції — стати відкритим до прийняття іншого, удаваного аналогічному способу сприйняття і отримання інформації. Треба відзначати знаки і прислухатися до симптомів, посланим нашим тілом. Ігнорувати те, що намагається сказати вам інтуїція за допомогою організму, — все одно, що ігнорувати деренчання автомобіля... Коли вас відвідує інтуїція, мозок вивільняє ендорфіни та нейропептиди, посилаючи їх по всіх нервових шляхах, кровоносних судинах у серце, легені, шлунково-кишковий тракт та інші органи. Тим самим певні емоції та спогади у впорядкованому вигляді передаються у відповідні органи. Усе це частина інтуїтивною мережі, внутрішньої системи орієнтації», — стверджує у своїй книзі «Мова інтуїції» відомий психолог, лікар, медичний інтуїт Луїза Шульц. Вона вважає, що пам'ять — це наріжний камінь інтуїтивної мережі. Ряд спогадів можуть допомогти зціленню, а також спровокувати хворобу. Спогади і емоції говорять з людиною не через прояви розумової діяльності мозку, а за допомогою симптомів і захворювань тілесних органів. Вона вважає, що ключ до зцілення знаходиться в підсвідомості.

Тіло людини говорить з ним постійно усіма доступними для нього способами — симптомами, пов'язаними з емоціями та спогадами минулого і сьогодення. «Мови» кожної людини унікальні і кожен повинен розуміти свою. До того ж вони в міру накопичення життєвого досвіду, вражень, спогадів змінюються і розвиваються. У той же час є універсальні символи.

Людині дуже важливо, підключивши розвинену інтуїцію, усвідомивши свою силу і уразливість вибрати: бути здоровим, перебувати в емоційній гармонії і насолоджуватися цим або дати перемогти себе хворобі з усіма витікаючими наслідками. У той же час ні в якому разі не варто покладатися лише на свою інтуїцію, тим більше, що у переважної більшості людей вона погано розвинена, а отримані повідомлення часто неправильно трактуються. Якщо людина захворіла або відчуває недобре з організмом — в першу чергу слід звернутися до високопрофесійних фахівців-медиків. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 6 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 14 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати