Запитати лікаря

Цікаве

Час приймати вітаміни!

Достатній вміст комплексу вітамінів в організмі відіграє важливу роль для загального здоров'я і самопочуття. Але чи можна сьогодні знайти людину, у якої рівень всіх необхідних вітамінів на належному рівні? При цьому недолік того чи іншого вітаміну може викликати проблеми зі здоров'ям. На допомогу приходять фармацевтичні компанії, які випускають практично всі вітаміни у вигляді препаратів для щоденного прийому, за допомогою яких можна заповнити їх дефіцит.

Однак вчені стверджують, що крім самого прийому вітамінів, важливий також і час їх вживання. Виявляється, різні вітаміни краще засвоюються організмом в певний час доби.

1. Вітаміни групи В є водорозчинними. Приймати їх рекомендується з ранку, так як багато які з них підвищують тонус організму. Прийом же їх після вечері може викликати непотрібне збудження нервової системи і привести до безсоння.

2. Вітамін С також водорозчинний. Краще рішення - всю денну дозу вітаміну С розділити на порції, які приймати протягом дня. Якщо такої можливості немає, то краще прийняти цей вітамін після сніданку чи обіду, щоб аскорбінова кислота не дратувала слизову шлунка перед сном.

3. Вітаміни A, D, E, K - жиророзчинні. Вони можуть накопичуватися в печінці і жировій тканині. Передозування цих вітамінів може викликати сильну токсичність, тому приймати їх слід з обережністю. Найкраще робити це під час їжі, так як для їх засвоєння необхідні жири.

4. Пренатальні вітаміни - особлива група, призначена для прийому перед зачаттям жінкам, які планують вагітність, а також під час вагітності. Це комплексні препарати, що містять в обов'язковому порядку фолієву кислоту, залізо і кальцій. Інші компоненти можуть змінюватися в залежності від призначення і виробника. У деяких випадках такі препарати можуть викликати нудоту, тому краще їх приймати ввечері з невеликою кількістю їжі.

5.10.17 

Обговорення:


приховати