Запитати лікаря

Цікаве

Як зберегти здоров'я нирок?

Нирки - один з найбільш важливих органів людського тіла. Як відомо, вони дуже чутливі і неправильний спосіб життя, алкоголь, неправильне харчування, можуть стати причиною їх захворювання.

Кожну секунду наші нирки піддаються великому навантаженню, так як фільтрують кров, очищаючи її від токсинів, солі, надлишкової кількості води в організмі.

Завдати шкоди ниркам дуже просто: достатньо їсти шкідливу їжу, вживати алкоголь або просто переохолодитися. Крім того, багато захворювань нирок можуть протікати безсимптомно і хворі, не знаючи про свій стан, продовжують його погіршувати.

Вчені пропонують дотримуватися кількох правил, які допоможуть підтримати здоров'я нирок.

1. Їжа з високим вмістом антиоксидантів

Численні дослідження вчених довели, що вільні радикали, що постійно утворюються в організмі, викликають хронічні запалення. Запальний процес може негативно позначитися не тільки на серці або судинах, а й на чутливих тканинах нирок. Зменшити кількість вільних радикалів в організмі можна за допомогою включення в раціон овочів і фруктів яскравого забарвлення (абрикоси, солодкий перець, яблука зі шкіркою червоного кольору, виноград темних сортів і т. д.)

2. Скоротити споживання «червоного» м'яса і молочних продуктів

Дані продукти містять багато тваринного білка. Побічні продукти метаболізму цього білка, що видаляються нирками з крові, надають на них великий тиск. Тому м'ясо і молочні продукти необхідно вживати в помірних кількостях.

3. Вживайте бобові і горіхи

А ось рослинний білок не тільки не створює додаткового навантаження на тканини нирок, але і є відмінним будівельним матеріалом для них.

4. Нормалізуйте артеріальний тиск

Більше 60% випадків хронічних захворювань нирок пов'язані з гіпертензією. Нормалізувати тиск можна за допомогою зміни способу життя, що благотворно позначиться як на стані серця і судин, так і на здоров'ї нирок.

5.10.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
14 грудня — через 4 дні Дробнер Ігор Гаррійович мамолог
Відвідати
20 грудня — через 9 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати