Запитати лікаря

Цікаве

5 хвороб, якими можуть «нагородити» домашні улюбленці

Про користь наявності в будинку собаки, кішки, хом'ячка або іншої живності давно сперечаються лікарі. Одні стверджують, що домашні вихованці благотворно впливають на психіку, ритм серця, нормалізують тиск, інші ж попереджають про небезпечні наслідки зараження різними інфекціями від тварин.

Якими ж хворобами найчастіше людина може заразитися від чотириногих друзів?

1. Сальмонельоз

Якщо ви думаєте, що сальмонели живуть тільки в сирих яйцях і м'ясі, то глибоко помиляєтеся. Також вони живуть в шлунках кішок, собак та інших тварин. Навіть якщо зовні тварина залишається цілком здоровою, вона може бути носієм цієї інфекції.

2. Грибкові захворювання шкіри

Коли у вашому будинку з'явилася пухнаста тварина, ви далеко не завжди відразу помічаєте під її шерстю дивні плями. У цей період людина легко може підчепити від нового друга грибкову інфекцію, яку потім буде довго лікувати.

3. Глисти

Тварини, особливо ті, які люблять багато часу проводити на вулиці, часто страждають глистовими інвазіями, які легко переходять до людини. Щоб уникнути цього, необхідно час від часу проводити дегельмінтезацію тварин.

4. Доброякісний лимфоретикульоз

У цього захворювання є й інша, більш просто назва - «лихоманка від котячих подряпин». Хвороба викликається бактерією бартонелою, яка для кішок є звичайним компонентом мікрофлори їх ротової порожнини.

5. Сказ

Вірус сказу смертельно небезпечний. Щоб захистити себе і всіх членів своєї сім'ї від можливості зараження, домашніх тварин необхідно обов'язково прищеплювати.

Всі перераховані вище захворювання мають неприємні наслідки для здоров'я людини. Але це зовсім не означає, що необхідно попрощатися з мрією про чотириногого друга. Регулярний огляд тварини у ветеринара, своєчасні щеплення та профілактичні «чистки» від глистів убезпечать вас і ваших близьких від можливого інфікування.

3.10.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 5 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 13 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати