Запитати лікаря

Цікаве

3 напою від недоумства

Як відомо, число літніх людей в світі постійно зростає, відповідно частішають випадки деменції - старечого недоумства. Ефективних ліків від цієї хвороби вчені, на жаль, поки що не знайшли.

На сьогоднішній день симптоми деменції, в тому числі хвороби Альцгеймера, виявляють у кожного шостого жителя планети у віці старше 70 років. Але так як дієвих методів лікування деменції поки не створено, велике значення набуває її профілактика.

Вчені з Брістоля стверджують, що ймовірність деменції можна знизити, якщо щодня вживати доступні, смачні і корисні напої.

1. Вода

Найпростіший і найдоступніший засіб, на думку вчених, важливий для підтримання водного балансу організму на належному рівні, сприяє поліпшенню функцій мозку. Виявляється, короткочасне зневоднення організму всього на 1% призводить до погіршення когнітивних функцій (слабшає пам'ять, логічне мислення, здатність до засвоєння нової інформації) на 5%. Але ще більш небезпечне тривале зневоднення, так як воно призводить до зменшення обсягу мозку і відповідно стійкого зниження інтелекту.

2. Зелений чай

За заявою вчених, регулярне вживання зеленого чаю людьми старше 65 років веде до зниження ризику розвитку деменції на 50%. Ймовірно, такий ефект створює високий вміст антиоксидантів в зеленому чаї.

3. Кава латте з куркумою

Виявляється, цей напій не просто став популярним через свій смак. Кава з молоком і куркумою також значно знижує ризик розвитку деменції. Корисний ефект в даному випадку забезпечує куркумін, основний компонент східної приправи.

2.10.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
27 липня — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати
11 серпня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати