Запитати лікаря

Цікаве

Грудне вигодовування - профілактика ендометріозу

Ендометріоз - одна з найпоширеніших причин жіночого безпліддя. Однак нещодавно вчені дізналися, що чим довше жінка годує грудьми, тим нижча ймовірність розвитку хвороби.

Лікарі вже давно помітили, що грудне вигодовування благотворно позначається на здоров'ї жінки, зокрема, воно знижує ризик розвитку у матері раку молочної залози і раку яєчника. Але тепер дослідження привели вчених до нового, раніше не відомого факту про позитивний вплив лактації: загальна тривалість годування грудьми негативно корелюється з ризиком розвитку у неї ендометріозу.

Дане відкриття вчені вважають дуже важливим, так як ендометріоз у жінок репродуктивного віку зустрічається набагато частіше, ніж рак грудей і яєчників.

В ході дослідження вчені провели детальне опитування 3300 жінок, що страждали на ендометріоз, виявлений після першої вагітності. Було встановлено, що у тих жінок, які годували дитину грудьми протягом 18 місяців, ризик розвитку ендометріозу знижувався на 30%.

Лікарі припустили, що зниження ризику розвитку ендометріозу відбувалося в наслідок змін гормонального фону матері. Тому був зроблений висновок, що лактація зменшує рівень гормонів, що відіграють основну роль у розвитку ендометріозу.

2.10.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
27 липня — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати
11 серпня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати