Запитати лікаря

Цікаве

Страх діагностики - нова причина підвищеної захворюваності населення

Медичні фахівці в останні роки виділили нову причину, яка веде до розвитку різних захворювань пацієнтів - боязнь діагностики. Схоже, що скоро термін "scanxiety" стане розповсюдженим у медичному лексиконі.

Згідно з опитуваннями лікарів і оглядам медичної літератури по даній темі, тривожність, пов'язана з діагностикою, негативно відбивається на якості життя хворих, може викликати їх прихильність до терапії або, навпаки, відкинути її.

Найбільш поширене явище scanxiety серед онкохворих: вони відчувають обгрунтоване занепокоєння як до, так і після обстеження і оголошення результатів. У пацієнтів на ранній стадії раку, яка успішно лікується і не не має ніяких ознак рецидиву, основний страх пов'язаний з поверненням пухлини і пов'язаними із цим наслідками. У хворих із тяжкою формою хвороби страх при скануванні пов'язаний з ймовірністю відсутності ефективності лікування або прогресуванням захворювання - адже на будь-якій стадії хвороби результати діагностики можуть провіщати їм вірну смерть.

Однак лікарі б'ють на сполох, стверджуючи, що така підвищена тривожність заважає організму налаштуватися на одужання. Крім того, занепокоєння фахівців викликає і той факт, що scanxiety не проходить з часом, навіть після численних сканувань і підтверджень успішного лікування.

29.09.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
27 липня — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати
11 серпня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати