Запитати лікаря

Цікаве

Волоські горіхи піднімуть настрій у студентів-чоловіків

Навчання в університеті - час напружений. Але вчені пропонують студентам один простий спосіб, який здатний знизити стрес і поліпшити показники навчання - волоські горіхи.

До складу волоських горіхів входить кілька поживних речовин, які могли б вплинути на настрій: альфа-лінолева кислота, вітамін Е, поліфеноли, мелатонін, висока концентрація фолієвої кислоти. Але взаємодія всіх разом узятих поживних речовин в складі волоських горіхів ще не вивчалася.

Вчені зацікавилися впливом волоських горіхів на настрій студентів. Більш ранні дослідження показали, що споживання волоських горіхів благотворно відбивається на багатьох показниках здоров'я, запобігає хворобам серця, діабету і ожирінню. Але дане дослідження відрізнялося тим, що вчені зосередилися на когнітивних показниках: в новому контрольованому рандомізованому дослідженні були вимірювальні фактори настрою у чоловіків і жінок. Учасниками стали студенти віком 18-25 років, які представляли більшість етнічних груп в США. Протягом 16 тижнів учасники харчувалися особливим раціоном, а деякі з них щодня споживали багато горіхів. В кінці кожного 8 тижні вимірювався настрій студентів за допомогою стандартної анкети POMS, яка висвітлює шість доменів настрою: напруга, депресія, гнів, втома, бадьорість, сплутаність свідомості. За допомогою даного діагностичного інструмента також виявляється загроза розвитку розладу настрою.

В результаті вчені відзначили значне поліпшення настрою у молодих здорових чоловіків, які споживали багато горіхів. У них показник настрою був на 28% вище, ніж у інших учасників. На жаль, вчені не спостерігали ніякого поліпшення настрою у жінок.

11.09.17

 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
26 травня — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
16 червня — через 24 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати