Запитати лікаря

Цікаве

Люди з високим інтелектом люблять самотність?

 Що робить людей щасливими? Відпочинок на природі, спілкування з близькими і друзями, рух у танці, спів - все це і багато іншого доставляє нам радість. Але для дуже розумних людей цього мало або, правильніше сказати, це не підходить для відчуття щастя.

Психологи встановили, що люди з дуже високим інтелектом відчувають більш низьку задоволеність життям, коли часто спілкуються з друзями. Набагато щасливішими вони відчувають себе, якщо їх залишити в спокої.

Даний висновок вчені зробили, проаналізувавши відповіді опитування 15 197 осіб у віці від 18 до 28 років, яке оцінювало рівень задоволеності життям, інтелекту і ментального здоров'я. Аналіз даних показав, що перебування в натовпі змушує людей відчувати себе нещасними, а ось спілкування з друзями, навпаки, дарує відчуття щастя. Але є одна умова - якщо ця людина не дуже розумна.

Автори дослідження пояснили ці результати за допомогою «теорії щастя савани», яка відображатиме ідею того, що задоволеність життям визначається не тільки тим, що відбувається на даний час, але і формується під впливом «еволюційної пам'яті», що має на увазі способи, якими наші предки реагували на подібні події. Відомо, що первісна людина відчувала себе більш комфортно в оточенні друзів, то і наші сучасники зберегли таку схильність, зв'язавши її з почуттям щастя.

Але високоінтелектуальні люди, за словами вчених, більш схильні мати «неприродні» переваги і цінності, чужі нашим предкам. Дослідження показали, що більш розумні люди були менш схильні користуватися дружбою, тобто використовувати близьких в корисливих цілях, хоча при цьому вони були більш соціалізовані, ніж респонденти з більш низьким рівнем інтелекту.

11.09.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
26 травня — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
16 червня — через 24 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати