Запитати лікаря

Цікаве

Чому важко дивитися в очі співрозмовнику?

Багато людей в процесі бесіди часто намагаються не дивитися в очі співрозмовнику. Явище це настільки поширене, що зацікавило японських вчених.

Ми часто відчуваємо ніяковість і незручність, дивлячись в очі співрозмовнику. Але виявляється, що справа не тільки в незручності. Насправді наш мозок не може впоратися з більш серйозними когнітивними завданнями, ми не можемо підібрати правильні слова, сфокусувавшись на погляді візаві.

У дослідженні взяли участь 26 добровольців. В результаті було з'ясовано, що при зоровому контакті учасникам ставало все важче знайти потрібних слів. Такий ефект неуважності стає більш помітним, коли ми намагаємося вживати складні терміни, в той час як головний мозок використовує розумові ресурси на підтримку зорового контакту.

Вчених вельми здивували ці результати, так як області головного мозку, що відповідають за зоровий контакт і обробку лінгвістичної інформації, абсолютно незалежні один від одного. І хоч розмір вибірки даного дослідження невеликий, але ця гіпотеза має право на існування. Адже в минулому році італійський психолог Джованні Капуто продемонстрував, що погляд очі в очі всього за 10 хвилин індукує зміну стану свідомості. Учасники його експерименту бачили в своїх галюцинаціях монстрів, родичів і навіть самих себе. Цей процес вчені назвали «нейронною адаптацією», при якій наш мозок поступово змінює свою відповідь на що незмінний стимул.

10.09.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
26 травня — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
16 червня — через 24 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати