Запитати лікаря

Цікаве

Співайте на здоров'я!

Недавнє дослідження вчених показало міцний взаємозв'язок між впливом звукових модуляцій і нашою системою обміну речовин. У цьому сенсі спів можна розглядати як прекрасний фізіотерапевтичний інструмент.

Голос - це звук, який походить з нервового центру людської істоти. Адже гортань дійсно представляє складне перетинання між функціями мозку, дихальної та травної, при цьому постійно пов'язане з нашими емоціями.

Одночасно з цим голос - дуже ефективний терапевтичний засіб. До речі, ще Томас Гоббс, англійський філософ XVII століття, голосно співав вечорами, впевнений, що тим самим продовжує своє життя і «готується до хорошої смерті». А помер він у віці 91 року.

Сучасні вчені знайшли багато підтверджень тому, що вокальні вправи допомагають в деякому роді продовжити життя і вилікувати від багатьох хвороб, як психологічних, так і фізичних.

Спів - це не тільки комбінація різних звуків, а й система контролю дихання, яка потужно впливає на фізіологічні процеси в організмі людини і викликає емоційні вібрації. Деякі фахівці вважають, що спів допомагає зняти стрес, нервове напруження, надає енергії, заспокоює і прояснює розум.

Для достовірності своєї гіпотези, вчені знайшли «живий приклад», 47-річного американця, якому врятувала життя музика Моцарта. Дон Кемпбелл постраждав від удару по голові. МРТ показала наявність у мозку згустків крові розміром в 3 см. Щоб врятувати життя, яке буквально висіло на волосині, необхідна була ризикована операція. Але, повернувшись додому, Дон почав тихо наспівувати, зосередившись на правій стороні своєї голови і направляючи туди силу звуку. Уже через кілька днів його самопочуття покращилося. А три тижні тому лікарі виявили, що тромб зменшився до кількох міліметрів.

8.09.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
26 травня — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
16 червня — через 24 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати