Запитати лікаря

Цікаве

Як спосіб життя батьків впливає на спадковість?

Про генетичне спадкуванні ми знаємо зі шкільної лави. Сьогодні вчені з упевненістю називають дане явище своєрідним механізмом рівності, так як кожен батько передає своїй дитині рівно половину своєї ДНК. Але недавні дослідження показали, що деякі риси, успадковані нашим потомством, залежать від нашого життєвого досвіду.

Виявляється, вплив шкідливих факторів і хвороб може змінити каріотип (генетичний склад) одного з батьків, а такі трансформації передаються дітям. До деяких пір це маловивчене і не до кінця зрозуміле явище залишалось своєрідною загадкою. Але тепер учені знайшли йому можливе пояснення.

Все може виявитися простіше, ніж вважалося раніше, якщо зосередитися на дволанцюговій РНК (дцРНК). Її можна вважати «двоюрідною сестрою» ДНК, здатної змусити замовкнути гени всередині клітини, тим самим змінюючи генетичний матеріал батька. Але ці зміни «фіксуються» і передаються наступному поколінню.

Можливо, саме це явище пояснює, чому, наприклад, у багатьох батьків-алкоголіків діти йдуть їх стопами...

11.08.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
27 липня — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати
11 серпня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати