Запитати лікаря

Цікаве

Структура мозку визначає особистість людини

Досліджуючи мозок, вчені не перестають робити все нові відкриття. Останнє з них довело, що особистість людини безпосередньо пов'язана з анатомією її мозку.

Виявляється, наше ставлення до життя, наша доброта, наша уява і навіть стиль роботи залежать від совокупності різних фізичних характеристик і особливостей структури мозку.

Вчені зібрали дані візуальної діагностики головного мозку більше 500 молодих і здорових людей. Крім того, застосувавши модель «великої п'ятірки», популярної в психології, вони оцінили і ступінь невротизації (перепадів настрою), екстраверсії (ентузіазм), відкритості, дружелюбності та усвідомленості (здатність сприймати інформацію ззовні і вести себе відповідно). Зіставивши дані діагностики і тестів, вчені прийшли до висновку, що будь-яка з перерахованих особистісних якостей пов'язана з будовою кори головного мозку, її товщиною і кількістю «зморшок» на ній.

Більш тонка кора мозку в префронтальної зоні спостерігалася у невротиків. А ось творчі особистості з високим ступенем екстраверсії відрізнялися великою товщиною кори і кількістю складок в цих зонах. Це цікаве спостереження, так як дана ділянка пережила значну еволюцію як у людей, так і у мавп, у порівнянні з іншими видами.

Дослідження дало підставу для висновку про те, що особистість людини пов'язана з деяким ступенем зрілості її мозку.

9.08.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
27 липня — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати
11 серпня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати