Запитати лікаря

Цікаве

Як сказати тверде «ні»?

Бути добрим і корисним для всіх, звичайно, похвально, але декілька втомливо для альтруїстів. Дослідження показало, що якщо занадто часто надавати допомогу близьким і колегам, то годі й встигати виконувати свою роботу і жити своїм життям.

У кожному офісі можна відшукати альтруїста, який допомагає всім і у всьому. Однак такі люди переживають величезне емоційне навантаження, особливо якщо їм доводиться контактувати на роботі з маніпуляторами. Такі «токсичні маніпулятори» постійно скаржаться на свої проблеми і так змушують іншим допомагати їм. Саме таким людям найважче сказати «ні», адже тоді можна прославитися безсердечною і черствою людиною.

Але є ефективний спосіб відмовити, якщо вас просять зробити щось, чого ви не хочете або не можете. Цей метод стане в нагоді і на роботі, і в житті. Отже, відмовляючи комусь, необхідно ретельно підібрати слова. При цьому фраза відмови, що включає в себе просто частку «не», більш ефективна, ніж звичайне «Не можу». Наприклад, «Я не відповідаю на робочі дзвінки по суботах і вечорах».

Психологи стверджують, що таке жорстке твердження не залишить варіантів для самої «жертви» - ви вже не зможете передумати або змінити курс. Крім того, таке формулювання не залишає місця для дискусій і звучить як тверде правило. Спробуйте кілька разів, і ви переконаєтеся в ефективній «роботі» цього методу.

8.08.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
27 липня — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати
11 серпня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати