Запитати лікаря

Цікаве

Гіпотонія і депресія ходять парою?

Лікарі стверджують, що людству загрожує артеріальна гіпертензія. З кожним роком кількість нових випадків гіпертонії, особливо в розвинених країнах, збільшується.

Але не менш небезпечна гіпотонія. Виявляється низький тиск, або артеріальна гіпотензія, може привести до розвитку клінічної депресії - психічного захворювання, яке доставляє хворим багато страждань і важко лікується. Саме тому лікувати гіпотонію потрібно під наглядом лікарів.

Вчені провели спостереження протягом двох років групи чоловіків і жінок старше 50 років. Ні у кого з 4500 учасників перед початком дослідження не було виявлено депресії. В ході дослідження учасники кілька разів проходили тестування на предмет виявлення у них депресії за допомогою спеціального опитувальника. Також перед початком експерименту і протягом двох років кілька разів проводилися контрольні вимірювання артеріального тиску.

Протягом всього періоду дослідження депресія була діагностована майже у 200 випробовуваних.

Вчені стверджують, що в порівнянні з учасниками з нормальним тиском ризик розвитку цього психічного розладу був на 30% вище у тих, у яких показники систолічного тиску при кожному вимірі були нижче 130 мм рт.ст.

Першими зв'язок між низьким тиском і депресією помітили норвезькі вчені. При цьому експерти вважають гіпотонію запобіжним фактором ризику розвитку депресії, так як найчастіше вона піддається лікуванню.

Низький тиск необхідно лікувати ще й тому, що у хворих зростає загроза розвитку інфаркту міокарда.

17.06.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
26 травня — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
16 червня — через 24 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати