Запитати лікаря

Цікаве

90% серцевих нападів легко запобігти

Лікарі довели, що переважна більшість серцевих нападів повністю можно попередити. Такий висновок був зроблений на підставі аналізу історій життя 30 тисяч чоловіків і жінок, половина з яких пережили серцеві напади, а інша половина - повністю здорові люди. Вік чоловіків і жінок, їх расовий склад були аналогічні. Дослідження дозволили виявити дев'ять факторів ризику, причетних до більшості серцевих нападів. І виявилося, що на всі зазначені фактори можна вплинути.

Всі фактори ризику були відомі і раніше: куріння, високий рівень холестерину в крові, недостатнє споживання фруктів або овочів, регулярні стреси. І хоча стрес - дещо «слабкий» фактор ризику, він подвоює ризик серцевої атаки. Є й інші агресори: високий тиск, діабет, ожиріння по абдомінальному типу, рівень споживання алкоголю. Вони можуть легко контролюватися нами або медпрацівниками.

Більшість людей можуть прожити довше, якщо будуть достатньо гуляти, слухати спокійну музику вечорами і віддавати перевагу горіхам над чіпсами під час перегляду телевізора.

Які кроки знизять ризик серцевого нападу?

1. Почніть день правильно

Сніданок повинен містити максимум клітковини. Дослідження показали, що кожен грам харчових волокон знижує вміст ліпідів низької щільності (найнебезпечніший вид холестерину). Якщо ви їсте на сніданок холодні злаки в поєднанні з 10 г висівок, то знижуєте рівень ліпідів низької щільності вже на 20 пунктів. До речі, свіжі фрукти і овочі містять ще більш корисні волокна.

2. Перейти на цільні злаки. У цільних злаках міститься вітамін Е, який захищає серце, волокна та інші антиоксидантні хімічні речовини. Повний перехід на цільні злаки зменшує ймовірність серцевого нападу приблизно на 30%.

3. Дев'ятка

Фруктів і овочів в день необхідно з'їдати не п'ять, як раніше вважалося, а цілих дев'ять порцій в день. Додавайте їх в кожну порцію їжі або закуски.

4. Корисні жири

Обмежувати себе в жирах не варто, але нехай це будуть «хороші» жири. Джерелом «хороших» жирів є горіхи, оливкове масло, авокадо. Вони злегка знижують рівень ліпопротеїдів нізккой щільності (поганий холестерин), тригліцеридів і підвищують кількість ліпопротеїдів високої щільності (хороший ходестерін). Обережно: жарка при дуже високій температурі сприяє утворенню шкідливих для серця пероксидів.

5. Чистіть зуби

Люди із захворюванням ясен і зубів в два рази частіше гинуть від серцевих атак, ніж їх однолітки зі здоровими зубами. Токсини і бактерії, що живуть у роті - часта причина хвороб. Чистити зуби необхідно двічі в день, на ніч обов'язково використовуйте зубну нитку. Бактерицидні полоскання допоможуть запобігти утворення зубного нальоту і каменю.

6. Тиша

Змінити світ часом неможливо, але можна змінити реакцію на нього. Знайдіть собі затишне місце в домі, де ви зможете зібратися з думками, послухати розслаблюючу музику. Релаксація знижує ймовірність серцевих захворювань удвічі.

7. Рухайтеся

Дослідження показали, що прогулянки, навіть протягом однієї години в тиждень, зменшують на половину ймовірність настання серцевого нападу. Піднімайтеся вгору по сходах, вибирайте найдальше місце для парковки, пройдіться до магазину пішки. Кожна така дрібниця вам на користь.

16.06.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
26 травня — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
16 червня — через 24 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати