Запитати лікаря

Цікаве

Хороші відносини з колегами важливі для здоров'я

На здоров'я людини впливають багато факторів. Не останню роль відіграють відносини з іншими людьми.

Вчені довели, що люди, які отримують психологічну підтримку від своїх колег, живуть довше за тих, хто підтримки не має.

Особливо добре простежується зв'язок між соціальною підтримкою і ризиком смерті у віці 38-43 років. Але відносини з начальником, при цьому, не впливали на ризик смерті.

В ході дослідження виявилося, що чоловіки, що відчували здатність контролювати ситуацію і самостійно приймати рішення на роботі, вмирали рідше. У той же час у жінок контроль і можливість приймати рішення, навпаки, підвищували ризик смерті.

Підтримка вважалася сильною вченими, якщо колеги допомагали людині у вирішенні проблем і були привітними. Контроль і можливість приймати рішення визначали, як можливість працівника проявляти ініціативу і самому вирішувати, як краще використовувати свої навички, як досягати поставлених цілей і що робити на роботі.

Дослідження ґрунтувалося на аналізі медичних записів 820 дорослих людей, що проходили профілактичні огляди протягом 20 років. Учасниками стали працівники великих ізраїльських фірм. В середньому вони працювали по 8,8 годин на день. Третина становили жінки, 80% працівників були одружені і мали дітей, 45% мали освіту не менше 12 років. У дослідженні не включали людей, направлених на профогляд у зв'язку з психічними чи фізичними захворюваннями.

Проводячи аналіз, вчені брали до уваги різні чинники ризику - рівень холестерину, тригліцеридів, артеріальний тиск, індекс маси тіла, споживання алкоголю, куріння, симптоми тривоги і депресії, попередні госпіталізації. Крім того, учасники експерименту заповнювали запитальник, спрямований на виявлення психологічних чинників ризику і створений для оцінки вимог, що пред'являються до працівника, контролю, підтримки колег і начальника.

Протягом 20-річного терміну спостереження померло 53 працівника.

Вчені вважають, що позитивний вплив контролю на робочому місці у чоловіків і негативне у жінок пов'язано з тим, що більшість робочих місць з вискоім рівнем контролю було зайнято чоловіками, а не жінками.

15.06.17 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
26 травня — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
16 червня — через 24 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати