Запитати лікаря

Цікаве

Психічне виснаження веде до фізичної втоми

Психічне напруження викликає фізичну втому і шкодить виконанню побутових справ і робочих обов'язків. І хоча вчені помітили, що активна діяльність не зачіпає функції седця і м'язів, проте, заподіює серйозної шкоди фізичним можливостям тіла.

Дослідники запропонували учасникам експерименту їздити на велосипеді, поки вони не вичерпають свої сили. До цього випробовувані виконували протягом 90 хвилин пізнавальні завдання, що вимагають хорошої пам'яті, швидкої реакції і здатності відразу давати відповідь. Виявилося, що мозкова діяльність до фізичних вправ приблизно на 15% підвищує ймовірність надмірної втоми, але при цьому не зачіпає частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск і поглинання кисню. Учасники повідомляли про такі симптоми, як нестача енергії і «туман в голові», що часто зустрічається у пацієнтів з синдромом хронічної втоми.

Навіть при нормальних фізіологічних реакціях вичерпання психічних можливостей негативно позначається і на можливостях тіла. Фізичний потенціал тіла швидше вичерпується при постійному розумовому напруженні. Згідно з висновком неврологів, психічна стомлюваність гальмує роботу мозку і впливає на рівні допаміну, який пов'язаний із стимулюванням почуття мотивації і зусиль.

14.06.17 

Обговорення:


приховати