Запитати лікаря

Цікаве

Незручна шпора

Мабуть, багатьом знайомий виникаючий іноді пекучий біль у п’ятці, ніби цвях забитий. Це і є п’яткова шпора. Чи існують методи боротьби з цією неприємністю? Головною причиною жахливого болю стає запалення, яке відбувається у м’яких тканинах та сухожильних сумках, на які давить кістковий наріст, що утворився.

Багато хто вважає, що причиною п’яткової шпори є відкладання солей. Істинними ж причинами є плоскостопість, подагра, травми, а також захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин та порушенням кровообігу кінцівок, хронічні захворювання суглобів.

Але найчастіше саме плоскостопість призводить до появи п’яткової шпори. В останні роки плоскостопість стала досить розповсюдженою патологією структури стопи, і ігнорувати захворюванням не слід, так як воно має велику кількість негативних наслідків, один з яких — п’яткова шпора. У разі дискомфорту в стопі, краще як можна раніше звернутися до лікаря та розпочати лікування. У противному випадку, коли неправильне навантаження на стопу триває довгий час, п’яткової шпори не уникнути. Сухожилля будуть поступово відриватися від кістки, кісткова тканина почне запалюватися та розростатися.

Основна мета лікування п’яткової шпори — усунення запального процесу. Тому для успішного лікування бажано виконувати комплекс процедур.

  1. Гімнастика та масаж поліпшують кровообіг у стопі. Якщо біль надто сильний, можна виконувати вправи у тазику з теплою водою.
  2. Ефективно себе проявило при лікуванні п’яткової шпори спеціальне ортопедичне взуття, що допомагає розвантажити хворобливу область. Само собою зрозуміло, що шпильки та підбори протипоказані, а модним може бути і зручне взуття.
  3. Якщо випробувані методи лікування не допомагають, необхідна повторна консультація лікаря, при якій він призначить рентгенотерапію, а також ударно-хвильову терапію.
  4. Щоб швидко зняти сильні больові відчуття, лікар-ортопед проводить блокаду із застосуванням глюкокортикостероїдних гормонів місцевої дії.

Але коли клінічна картина надто складна, і хворий сильно страждає, потребується навіть оперативне втручання, хоча частіше за все лікування обходиться без операції.

В будь-якому випадку, якщо ви відчули перші сигнали у стопі, консультація лікаря не завадить, адже відомо – легше попередити хворобу, ніж лікувати. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
30 січня — через 9 днів Лобанов Олександр Миколайович Психолог, невропатолог, методи корекції ваги
Відвідати
02 лютого — через 11 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати
03 лютого — через 12 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати