Запитати лікаря

Цікаве

Як ви зміцнюєте імунітет дитини?

З приходом осені багато батьків школярів очікують загострення у дітей простудних та ГРВІ захворювань. З метою попередження хвороб батьки постійно ведуть війну за здоров'я дітей. Як правило, вхід йдуть імуностимулюючі препарати, а кому лінь підготувати організм дитини до непростого періоду міжсезоння, знаходять саме просте, на перший погляд, рішення — антибіотики.

Однак дбайливі батьки знають, що підготовку до холодної пори року з її застудами слід починати заздалегідь, зміцнюючи імунітет. Також корисні поради дають і лікарі, прислухавшись до яких, можна захистити сім'ю від небезпечних вірусів.

Перше правило — дотримання гігієни, про що треба розтлумачити дитині. У поспіху діти іноді забувають помити руки, а тому слід нагадати їм про важливість процедури перед їжею і після кожного походу в туалет.

Друга порада — ввести в повсякденний раціон більшу кількість овочів і фруктів. Наприклад, чорниця надає сильну антиоксидантну дію на організм.

Слід також пам'ятати про те, що 60–70 % імунних клітин міститься в шлунково-кишковому тракті. Це ще раз підтверджує те, що харчування у формуванні потужного імунітету дитини відіграє не останню роль. При цьому мається на увазі не тільки достатня кількість білків, жирів, вітамінів і мінералів. Важливо, щоб у раціоні дитини були присутні продукти, що містять пробіотики: вживання живих бактерій активізує мікрофлору кишечника, підсилює синтез біологічно активних речовин і допомагає справлятися з застудами.

Іншими словами, вживання кисломолочних продуктів — обов'язковий пункт програми зміцнення імунітету дітей.

Коригуючи раціон дитини, слід скоротити споживання рафінованих вуглеводів і цукрів. При підвищенні імунітету організму виняток негативних факторів відіграє важливу роль, так само, як і додавання позитивних. Справа в тому, що рафіновані вуглеводи і цукри затримують шкідливі бактерії в кишечнику, а це може викликати загострення запального процесу. Серед продуктів з великою кількістю рафінованих вуглеводів можна назвати хліб, макарони, цукерки, торти і солодкі газовані напої.

Наступний етап програми зміцнення імунітету — спорт. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина росла здоровою і міцною, віддайте її в спортивну секцію. Ідеально буде 2–3 рази на тиждень водити чадо в басейн: під час плавання працюють всі групи м'язів, активізується дихання і кровообіг, в два рази прискорюється обмін речовин і в загальному загартовується організм. Хоча для зміцнення організму підходить будь-який вид спорту, головне, щоб дитина достатньо рухалася.

І ще одна дуже важливий порада докторів для підтримки імунітету дитини - психологічний настрій. Відомо, що стрес — одна з найважливіших причин порушення роботи систем організму. Навчіть дитину спокійно ставитися до будь-яких складних ситуацій і у всьому шукати позитив. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
01 квітня — через 14 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
21 квітня — через 34 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати