Запитати лікаря

Цікаве

Як перемогти газову атаку в животі

Відчуття переповненого повітрям, роздутого живота, яке часто супроводжується навіть болями в животі, мабуть, знайоме кожному. Чому в животі скупчуються гази і що робити?

Здуття живота (метеоризм) — скупчення газів в кишечнику через порушення травлення. Як правило, цей процес супроводжується спученням живота, збільшенням його в обсязі, неприємними відчуттями від розпирання зсередини. Заповнений газами кишечник створює відчуття переповненості, а кольки в животі створюють нам масу дискомфорту.

Чому відбувається здуття живота?

Найчастіше причиною неприємного відчуття здуття живота є ми самі — образ нашого життя, режим харчування. Є безліч причин, здатних викликати цю неприємність у цілком здорових людей.

Однією з причин може бути вживання великої кількості газованих напоїв. Однак таке здуття швидко проходить, не доставляючи особливих незручностей, так як гази у здорової людини швидко всмоктуються стінками шлунка, або виводяться фізіологічним шляхом.

Зайва кількість газів у шлунково-кишковому тракті може виникати, якщо людина в процесі швидкого поглинання їжі заковтує повітря. Особливо часто це трапляється, якщо їжа дуже гаряча, або людина розмовляє або курить під час їжі. У цих випадках зайве повітря буде шукати вихід.

Зловживання солодкою їжею і здобою — одна з найпоширеніших причин газоутворення. Ці продукти насичені легкими вуглеводами, які викликають реакцію бродіння в кишечнику, і, як наслідок, утворення газів. Такий же ефект можна очікувати від великої кількості вживаного крохмалю і клітковини.

Але є й більш серйозні причини здуття живота, які вимагають уваги фахівців:

  • гастрит, виразкова хвороба, ентерит, коліт;
  • панкреатит,
  • хронічні захворювання печінки, холецистит,
  • синдром подразненого кишечника,
  • недолік необхідних організму ферментів - ферментопатія,
  • дисбактеріоз,
  • пухлина в кишечнику або його непрохідність,
  • порушення рухової функції кишечника,
  • порушення кровообігу і застій крові у венозній мережі кишечника.

Як позбутися здуття живота?

Після прийому їжі виходьте на прогулянку. Фізичні навантаження прискорюють перистальтику кишечника і сприяють виділенню гормонів, що підсилюють цю активність.

Приймайте засоби, що зменшують газоутворення. В аптеках вам порадять препарати, які швидко допоможуть позбавитися від неприємних відчуттів здуття живота. Народна медицина пропонує з цією метою випити чай з м'яти, ромашки або солодкого кропу.

Обмежте вживання молочних продуктів. Хоча це не означає, що від них потрібно відмовлятися зовсім. Часто під здуття винна міститься в молоці лактоза, тому потрібно вибирати продукти з низьким її вмістом.

Відкоригуйте свій раціон харчування, по можливості виключивши з нього продукти, що стимулюють газоутворення — кава, чай, шоколад, жирна їжа.  

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
30 січня — через 9 днів Лобанов Олександр Миколайович Психолог, невропатолог, методи корекції ваги
Відвідати
02 лютого — через 11 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати
03 лютого — через 12 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати