Запитати лікаря

Цікаве

Чи корисний кефір перед сном?

Щовечора перед сном випиваєте склянку кефіру? Похвально! Однак фахівці попереджають, що часто від цієї звички з'являються небажані ефекти.

Вчені підтверджують, що кефір володіє широким спектром корисних властивостей. Адже в його склад входить безліч макро і мікроелементів, вітаміни групи В, лактобактерії, які посилюють захисні властивості імунітету.

Також, як відомо, кефір є джерелом важливого для організму мінералу кальцію. А так як кальцій найкраще засвоюється в нічний час, то стакан кефіру на ніч як раз здається цілком правильним ритуалом.

Помічено, що вживання кефіру забезпечує почуття ситості, допомагає уникнути небажаних перекусів у вечірній час.

У той же час експерти знайшли і деякі мінуси у звички пити кефір перед сном. По-перше, кефір може діяти як діуретик і провокувати нічні пробудження заради походів в туалет. По-друге, до складу цього кисломолочного продукту входять речовини, які надають збудливий ефект, що не дуже корисно для спокійного і міцного сну.

По-третє, кефір, як і інші кисломолочні продукти, крім твердого сиру, відноситься до їжі, багатої високим інсуліновим індексом, тому після його вживання може різко підвищитися рівень інсуліну. Чим це загрожує? Виділенням наднирковими залозами альдестерона, який затримує натрій і рідину, що вранці позначиться непривабливими набряками.

А взагалі, кефір дуже корисний, просто час його вживання потрібно вибрати правильно! 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
14 грудня — через 7 днів Дробнер Ігор Гаррійович мамолог
Відвідати
20 грудня — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати