Запитати лікаря

Цікаве

Карта прищів на обличчі розповість про проблеми зі здоров'ям

Поява прищів на обличчі не може не засмутити жінку. Але стикатися з ними частіше або рідше доводиться кожній, особливо в період овуляції і менструації.

Помітивши прищ, ми відразу списуємо його появу на гормональні скачки і намагаємося закамуфлювати неприємність щільним шаром тонального крему. Однак часто прищ довго не зникає, а на його місці або поруч тут же з'являється інший.

Дослідники встановили, що поява прищів в певному місці свідчить про проблеми зі здоров'ям внутрішніх органів і створили так звану карту прищів.

Чоло

Верхня частина обличчя, а саме чоло, найбільш часто піддається атаці прищів. Багато хто списує це явище на звичайну жирність Т-зони або на невідповідний шампунь, якщо прищі розташовуються по лінії росту волосся. Насправді все набагато складніше.

Регулярні висипання на лобі свідчать про патологію жовчного міхура. Особливо, якщо болючі і не естетичні прищі з'являються по лінії росту волосся. Значить, жовчний міхур не справляється з навантаженням, і може навіть вимагає серйозного лікування.

Якщо від прищів страждають переважно надбрівні дуги, це може свідчити про патологічні процеси в порожнині кишечника. Можливо, ви перевантажуєте його, і він не встигає виводити зі стінок шлаки, токсини і інші продукти метаболізму. Внаслідок цього всередині починаються процеси гниття, а токсичні речовини всмоктуються в кров, отруюючи весь організм. Прищі в цьому випадку - найлегше ускладнення. Варто задуматися над нормальною перистальтикою кишечника.

Особливо вас повинен насторожити хронічний запор. Необхідно докласти всіх зусиль по його усуненню. І не завжди треба вдаватися до проносних, це може лише посилити проблему. Найкраще - відкоригувати свій раціон, підвищити рухову активність.

Щоки

Це друга за поширеністю зона появи прищів. Часто прищі на щоках поєднуються з висипаннями в області декольте і верхньої частини спини. Такий комплексний прояв сигналить про перевантаження легенів. Можливо, ви багато палите або тісно спілкуєтеся з людьми, що палять.

Частіше прогулюйтеся на свіжому повітрі, бажано в парку, в лісі, і краще вранці. Нормалізуйте власний режим сну і відпочинку.

Перенісся і ніс

Якщо прищі локалізуються в області перенісся, це говорить про проблеми з печінкою. Крім того, це сигнал, що кров в організмі погано очищається. А якщо прищі розміщуються на кінчику носа і його крилах, то слід звернути увагу на серцево-судинну систему.

В цьому випадку слід обмежити кількість їжі з високим вмістом білків. А ще треба постаратися мінімізувати стресові ситуації, не накопичувати негативні емоції, більше бувати на свіжому повітрі, вести здоровий спосіб життя.

Губи і підборіддя

Висипання навколо губ говорять про те, що страждає вся травна система: від стравоходу до кишечника. Ви не стежите за своїм раціоном і практично не влаштовуєте детокс-дієт.

Прищі на підборідді і нижній щелепі майже гарантовано вказують на проблеми статевої гормональної сфери.

У ваших силах нормалізувати дієту, збільшивши кількість грубих харчових волокон в раціоні. Також краще обмежити вживання міцної кави, чаю та алкоголю. Спробуйте уникати конфліктів. А ще насолоджуйтеся регулярним статевим життям!

У кожному разі виникнення прищів, які довго не сходять, краще звернутися до лікаря за допомогою, щоб своєчасно виявити і усунути проблеми організму. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
14 грудня — через 4 дні Дробнер Ігор Гаррійович мамолог
Відвідати
20 грудня — через 9 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати