Запитати лікаря

Цікаве

Багатодітні мами менше хворіють

В останні роки в сім'ях нашої країни переважно народжується одна дитина, максимум двоє. Є жінки, які взагалі не хочуть народжувати. Який зв'язок існує між дітородною функцією жінки і її здоров'ям?

Каліфорнійські вчені встановили, що жінки, які мають чотирьох і більше дітей, рідше страждають від інсульту, ніж ті, хто не народжував або мають менше число дітей.

Здавалося б, у багатодітних мам через великі хвилювання і тривоги може бути підірване здоров'я. У дослідженні взяло участь 1300 жінок. В результаті виявилося, що жінки, які народили більше чотирьох дітей, вмирали від інсульту на третину менше, а сам ризик інсульту знижувався у багатодітних жінок на 50%.

Медики стверджують, що відсутність дітей просто шкідлива для жіночого здоров'я. Якщо жінка довгий час не має дітей, значить, вона або охороняється від вагітності, або робить аборти, або страждає безпліддям.

Попереджаючи небажану вагітність, жінки можуть протягом довгого часу приймати гормональні препарати. Їх небезпека в тому, що з часом вони призводять до зниження функції яєчників, до порушення згортання крові, функції печінки, захворювань судин і іншим.

Не стає виходом і аборт — грубе втручання у природний процес. Який би професійний лікар не взявся за це, аборт не може не залишити наслідків. Найпоширенішими і небезпечними з них є запальні процеси, прорив стінки матки і кишечника, інфікування матки, ендометріоз, який може стати причиною безпліддя, або принаймні викликати сильні болі у жінок. І все це лише мала частина неприємностей, до яких може призвести аборт.

У медичних колах останнім часом все частіше обговорюється питання про те, що вагітність і пологи зміцнюють жіноче здоров'я. Дійсно, вагітність — інтенсивний активізатор жіночого імунітету і тонусу. В цей період мобілізуються всі приховані резерви організму жінки, при цьому зміцнюючи її здоров'я і подовжуючи життя. Після пологів жіночий організм оновлюється, енергія б'є з матері ключем, вона навіть зовні стає ще привабливішою.

Природа «запланувала» організм жінки на народження трьох-чотирьох дітей. Якщо ж з якихось причин жінка уникає своєї материнської долі, починаються різні дисбаланси, що і призводить до розвитку захворювань. 

Обговорення:


приховати