Запитати лікаря

Цікаве

13 невидимих симптомів проблем зі щитовидкою

Робота щитовидної залози може збиватися значно частіше, ніж ми думаємо. Особливо це стосується жінок.

Щитовидна залоза - невеликий орган у формі метелика, розташований над ключицею, в області горла. Його функція - вироблення гормонів Т3 і Т4, які регулюють ріст, розвиток, обмін речовин, температуру тіла, частоту серцевих скорочень і кров'яний тиск.

Якщо робота щитовидки порушена з якихось причин, це викликає такі проблеми, як гіпертиреоз (надмірне вироблення гормонів) і гіпотиреоз (недолік гормонів). В кожному з цих випадків присутній імунний фактор, тобто активізуються антитіла, що порушують роботу органу.

Якщо уважно ставитися до сигналів, яке посилає наше тіло, можна вчасно розпізнати захворювання і почати своєчасне лікування.

Які ж симптоми некоректної роботи щитовидки?

1. Печаль, депресія

Настрій часто може бути пов'язане з роботою щитовидної залози. Якщо вам часто сумується, особливо без видимих ​​причин, варто звернути увагу на це. Коли залоза виробляє мало гормонів, рівень серотоніну, відповідального за настрій, знижується, що і викликає негативні почуття і емоції. Але якщо гормонів, навпаки, виробляється, занадто багато, людина буде схвильованою і роздратованою.

2. Різкі коливання ваги

Якщо ви намагаєтеся скинути зайву вагу, регулярно займаючись спортом і дотримуючись суворої дієти, але вага вперто не падає, то, можливо, проблема в роботі щитовидки.

А коли, навпаки, ви досить багато їсте, але набрати вагу не виходить, це теж говорить про збої в роботі залози.

3. Запор

Це один з основних ознак порушень в роботі щитовидної залози, особливо, якщо ви вживаєте достатню кількість клітковини, а запори не залишають вас.

Якщо запори стали частиною вашого життя і викликають здуття, болі в кишечнику, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

4. Порушення сну

Якщо без причини ви не можете довго заснути або постійно прокидаєтеся серед ночі, вас турбують кошмари, то це теж може бути пов'язано з проблемами щитовидки.

Також варто звернути увагу і на те, як ви прокидаєтеся вранці: важкі підйоми, а також збільшення потреби у відпочинку - сигнал про те, що малоактивна щитовидка сповільнює й інші функції організму.

5. Болі в суглобах і в м'язах

Звичайно, даний симптом може бути пов'язаний з різними захворюваннями або способом життя, наприклад, великі фізичні навантаження. У той же час погане функціонування щитовидної залози викликає болі в суглобах, особливо в руках і ногах. І це важливий сигнал, який може свідчити навіть про фіброміалгії. Вимагає уваги і такий симптом, як періодичне оніміння окремих частин тіла.

6. Сухість шкіри

І навіть регулярне використання зволожуючих кремів і мазей залишає шкіру сухою і шорсткою? У більшості випадків це пов'язано з тим, що людина менше потіє через неправильне вироблення гормонів щитовидки.

7. Підвищений рівень холестерину

Якщо рівень холестерину в крові підвищений навіть при дотриманні правильного збалансованого харчування, це може бути показником гіпотиреозу і час до ендокринолога.

8. Втрата сексуального потягу

Якщо ви помітили зі свого боку відсутність сексуального бажання, це теж може бути пов'язано з проблемами в роботі щитовидки. Ускладнюється проблема ще і зайвою вагою, болями в суглобах, поганим настроєм.

9. Дискомфорт в області горла

Повертаючи голову в певних напрямках, ми тим самим створюємо тиск на шию, який ускладнює ковтання. Також варто звернути увагу на захриплість, що з'явилася, пов'язану з тим, що збільшуючись в розмірах, залоза починає тиснути на трахею.

10. Випадання волосся

Невелика кількість волосся в душі і на гребінці - це нормальне явище. Але якщо волосся буквально сиплються при будь-якому дотику до голови, це вже ознака проблемної щитовидки.

11. Прискорене серцебиття

Якщо ви чітко «чуєте» стукіт свого серця, бачите пульсацію у себе на шиї або на зап'ястях, але при цьому залишаєтеся в спокійному фізичному і психічному стані, то, швидше за все, ваша щитовидка виробляє надлишок гормонів.

12. Підвищений тиск

Гіпертонія - не обов'язково ознака хворої щитовидної залози. Але якщо ви дотримуєтеся здорового раціону, регулярно приймаєте препарати, які стабілізують кров'яний тиск, а він все одно підвищений, потрібна консультація лікаря-ендокринолога.

13. Нестабільність апетиту

Якщо ви не можете протриматися і 30 хвилин, щоб не з'їсти чого-небудь, то солодкого, то солоного, то жирного, або, навпаки, тепер вам достатнім став дворазовий прийом їжі в день, замість звичного 3-4-кратного, зверніть увагу на щитовидку.

Помітили у себе хоча б деякі з перерахованих симптомів? Не втрачайте час - йдіть до ендокринолога! 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
14 грудня — через 4 дні Дробнер Ігор Гаррійович мамолог
Відвідати
20 грудня — через 9 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати