Запитати лікаря

Цікаве

Який вплив кави на нервову систему?

Як часто нам здається, що чашка кави з ранку або після обіду здатна зарядити необхідною енергією і додати бадьорості. Дійсно, цей кофеїновий напій є стимулятором нервової системи. Але вчені з'ясували, що він робить значно більше, ніж просто бадьорить.

Як тільки кофеїн досягає нашого мозку, спрацьовує ефект посилення пильності. Ми відчуваємо себе енергійніше, не дарма кофеїн входить до складу ліків проти сонливості, головного болю і мігрені.

Також вчені встановили, що люди, які регулярно вживають каву, мають більш низький ризик розвитку хвороби Альцгеймера і спроб суїциду нижче на 45%.

Однак, незважаючи на те, що кава корисна для здоров'я, надмірне її вживання може викликати побічні ефекти. Так, надлишок кофеїну може викликати головний біль або мігрень. Але те ж саме відбувається і при відмові від напою при тривалому його вживанні. Так званий синдром відміни кави. Кровоносні судини мозку звикають до додаткової стимуляції - впливу кофеїну, тому раптове його скасування може викликати головний біль. Але після того, як організм звикне покладатися на себе, синдром пропадає.

До інших симптомів відміни або надлишку кави можна віднести тривожність, дратівливість, сонливість, тремтіння. Передозування кофеїну може викликати такі симптоми:

  • почуття сум'яття,

  • блювота,

  • галюцинації,

  • летальний результат через судоми.

Передозування відбувається через велику кількість кофеїну, особливо при регулярному вживанні енергетичних напоїв або таблеток для схуднення.

Дослідники з'ясували, що безпечним вважається вживання до 400 мг за добу. А це 4 чашки заварної кави. Хоча треба розуміти, що кількість кофеїну в напоях варіюється в широких межах в залежності від сорту кави.

 

Обговорення:


приховати