Запитати лікаря

Цікаве

Корисні продукти можуть руйнувати суглоби!

Біль у суглобах - одна з найпоширеніших скарг пацієнтів, особливо з віком. Багато хто прагне правильно підібрати продукти, щоб зберегти суглоби здоровими, однак, як стверджую вчені, деякі корисні продукти можуть надавати згубний вплив на хрящову і кісткову тканину.

Неправильне харчування є однією з основних причин розвитку атеросклерозу. Найнебезпечнішим для суглобів є ожиріння і те харчування, яке змушує людину стрімко набирати вагу. В окрему групу ризику експерти віднесли людей, які щодня вживають жирне м'ясо і масло, а також продукти з синтетичними жирами і трансжирами.

Але навіть якщо вага людини не проблема, існує ряд продуктів, і навіть корисних, які в надлишку негативно відбиваються на стані хрящової тканини суглобів.

Так, встановлено, що згубним для суглобів є накопичення щавлевої кислоти, яка міститься в таких корисних продуктах, як зелена цибуля, петрушка, зелена квасоля, шоколад, какао-боби, арахіс. При підвищенні щавлевої кислоти починається системне запалення і, як наслідок, артрит суглобів.

Крім того, негативно на суглоби впливають продукти, що містять багато фосфору, але мало кальцію - це м'ясо птиці, зелені овочі, картопля, риба.

Фахівці попереджають, що активне вживання цих продуктів може привести до відкладення солей кальцію фосфату в фіброзних тканинах, хрящах і сухожиллях, що і викликає суглобові захворювання, в тому числі остеоартроз і артропатия хребта.

У зв'язку з даними спостереженнями вчені закликають не гнатися фанатично за здоровим харчуванням, покладаючись на поради подружок і рекламу, а довіритися дієтологу, який грамотно розповість про збалансований прийомі їжі саме для вашого організму. 

Обговорення:


приховати