Запитати лікаря

Цікаве

Смартфони ведуть людство до дурості і хвороб

На роботі, вдома, в ресторані, в гостях, на зустрічах нам все складніше стає обходитися без мобільних телефонів. Щоразу ми думаємо, що нічого страшного не станеться, якщо ми швидко перевіримо повідомлення в смартфоні.

Але вчені б'ють на сполох: рівень «гормону стресу» постійно збільшується через використання гаджетів. Рівень кортизолу підвищується, якщо телефон знаходиться в межах видимості або чутності.

Смартфон діє на нашу психіку як емоційний подразник. Ми постійно знаходимося в напрузі, побоюючись щось пропустити. Такий стан вже можна вважати стресовим, що викликає дискомфорт, а природною відповіддю організму є негайно взяти в руки телефон, щоб позбутися цієї напруги.

Кортизол - гормон стресу, підвищує кров'яний тиск і пульс. Саме так організм необхідно підготувати до боротьби, захисту або будь-якої надзвичайної ситуації. Але ми не повинні ні захищатися від телефону, ні боятися його, тому підвищення кортизолу є небажаним фізіологічним явищем.

Постійний стан тривоги, відчуття необхідності терміново відповісти на повідомлення, викликають серйозні проблеми. І хоч перегляд смартфона приносить коротку фазу розслаблення, незабаром його змінить нова хвиля стресу.

Вчені встановили, що хронічно підвищений рівень кортизолу пов'язаний з серйозними захворюваннями, такими як ожиріння, діабет ІІ типу, гіпертонія, високий ризик інсультів та інфарктів.

Крім небезпечних довгострокових наслідків впливу стресу, підвищений рівень кортизолу може також надавати прямий негативний вплив на мозок. Страждає, в першу чергу, так звана префронтальна кора, яка особливо важлива при плануванні та вирішенні проблем. Якщо префронтальна кора знаходиться під постійним впливом, здатність до контролю над ситуацією знижується і людина не здатна приймати правильні рішення.

Чи можливо знизити стрес від щоденного використання смартфона?

Фахівці радять відключити всі повідомлення, які є найбільшим джерелом занепокоєнь. Далі дуже важлива самодисципліна. Найбільш правильним буде взагалі видалити з телефону дратівливі додатки, щоб не піддаватися спокусі постійно заглянути в них. Примусьте себе робити регулярні перерви у використанні мобільного телефону.

Велике значення також має повноцінний сон - від семи-восьми годин. А недолік сну приведе до ще більшої сприйнятливості організму до стресів і хвороб.

Зрештою, пам'ятайте, що ви - людина розумна, тому не дайте електронному пристрою взяти верх над вами! 

Обговорення:


приховати