Запитати лікаря

Цікаве

У чому небезпека цвілі на хлібі?

Виявивши цвіль на хлібі, ми часто засмучуємося через зіпсований продукт. Але деякі ігнорують цей неприємний сюрприз і без побоювань вживають його в їжу. Чи обов'язково позбавлятися від зацвілого хліба або його можна врятувати?

Фахівці стверджують, що причиною запліснявілого хліба стає занадто довгt його зберігання або неправильне зберігання (в теплі і в щільно закритому пакеті). А може такий хліб можна врятувати, легко зрізавши цвіль, що утворилася лише на невеликій ділянці?

Мікробіологи кажуть, що рятувати хліб варто лише при несильному пошкодженні, коли цвіль розташована поверхнево і на невеликому вогнищі. Шматок хліба в такому випадку слід зрізати, а ніж після цього ретельно вимити і просушити для знищення спор. Але врятовану частину хліба краще перетворити в сухарі або грінки - піддати термообробці. І навіть якщо хліб, на якому була цвіль, здається вам хорошим, він може містити спори, тому продукт доцільніше прожарити в духовці.

А ось якщо цвіль з'явилася всередині хліба, то його необхідно без жалю викинути, вживати в їжу його стає небезпечно. Вчені попереджають, що цвіль може провокувати виникнення захворювань органів дихання, алергію і навіть харчовий розлад. Особливо небезпечна цвіль для людей з ослабленим імунітетом: дітей, людей похилого віку, для тих, хто переніс захворювання і його організм ще не відновився до кінця.

Мікробіологи підкреслюють, що найнебезпечніші види цвілі, ті, що мають колір, - чорна, зелена, сіра. 

Обговорення:


приховати