Запитати лікаря

Цікаве

Як зміцнити імунітет при вагітності?

Вагітність - один з найвідповідальніших періодів у житті жінки, тому вимагає особливого ставлення до здоров'я. На жаль, породжуючи нове життя, організм часто слабшає, а імунітет дає збої.

Причиною знесиленого імунітету може бути зміна гормонального фону. Після запліднення яйцеклітини організм перебудовується, починаються серйозні фізіологічні зміни. Це викликає слабкість, нудоту, запаморочення і ослаблення імунітету.

Треба враховувати і те, що багато жінок далекі від здорового способу життя, правильного харчування. Якщо раціон, в основному, складається зі смаженої картоплі, копченої ковбаси і напівфабрикатів, якщо спорт не в шані, то не дивно, що імунна система ослабла в момент зачаття і вагітності.

Великий вплив на імунітет спричиняють також стреси і поганий настрій. У період вагітності перепади настрою - звичайна справа, а особливо вразливі панночки ще й постійно переживають за здоров'я майбутнього малюка, що не йде на користь. Зміни режиму дня також викликають стрес. Адже все більше хочеться спати, а робота і побутові клопоти не дозволяють цього зробити.

Як же підтримати імунітет під час вагітності?

Очевидно, що в такий відповідальний період, як вагітність, краще уникати скупчення великої кількості людей, щоб не контактувати з хворими. Якщо дозволяє фінансовий стан, то від громадського транспорту теж краще відмовитися, особливо в холодну пору року.

Імунна система відповість вам вдячністю, якщо ви будете регулярно гуляти на свіжому повітрі, частіше вибиратися за місто. З метою профілактики 3-4 рази на день змащуйте слизову оболонку носа оксоліновою маззю. Квартиру слід провітрювати декілька разів протягом дня.

Ще один плюс - зарядка вранці, що дозволяє підтримувати м'язи в тонусі. Крім того, існують вправи для вагітних, які готують організм до пологів і полегшують цей процес. Такі заняття спрямовані на підвищення гнучкості суглобів таза, розтяжку м'язів поверхні стегна.

Загартовування. Робити це треба поступово, починаючи з обтирання рушником, змоченим у холодній воді, а потім можна перейти до контрастного душу.

Якщо ви вирішили убезпечити себе від вірусу грипу, зробивши вакцину, спочатку обов'язково проконсультуйтеся з спостерігаючим вас фахівцем. І взагалі, перш ніж бігти на масаж, робити рентген або іншу процедуру, обов'язково проконсультуйтеся з гінекологом! Наприклад, вакцина проти грипу може викликати важкі ускладнення, про які краще знати заздалегідь.

Не забувайте більше пити. Але пам'ятайте, що сама вода може викликати сильні набряки, тому її слід чергувати з соками, чаєм, відварами з малини, м'яти, шипшини, імбиру.

Чи варто нагадувати, що від шкідливих звичок в цей період потрібно відмовитися ?! Також важлива особиста гігієна. Ретельно мийте руки з милом після прогулянки і контактів з предметами загального користування.

Але головний критерій здоров'я майбутньої мами - гарний настрій, відсутність стресів і здоровий сон. Тому не переживайте через дрібниці, а краще отримуйте задоволення від цих кількох місяців очікування дива! 

Обговорення:


приховати