Запитати лікаря

Цікаве

Червоне вино для здоров'я кишечника

Помірне вживання червоного сухого вина благотворно позначається на роботі кишечника. Про це повідомили англійські вчені після ряду досліджень.

Лікувальний ефект ароматний напій буде надавати навіть при його вживанні всього два рази на місяць.

Вчені з'ясували, що у порівнянні з людьми, які повністю виключають з раціону червоне вино, любителі вина мають набагато більшу різноманітність корисної мікрофлори, що населяє кишечник.

При цьому дослідники підкреслюють, що подібний ефект відсутній у любителів білого сухого вина, фанатів пива і, тим більше у осіб, що вважають за краще напої міцніше.

Дані висновки лондонські вчені зробили після того, як протягом кількох років вивчали стан здоров'я і склад кишкової мікробіоти близько 3 000 жителів трьох країн.

У чому ж цілющий секрет червоного вина?

Вчені пояснюють позитивний вплив червоного вина високим вмістом в ньому поліфенолів, які є потужними антиоксидантами, а також їжею для багатьох видів корисних бактерій, що живуть в організмі людини.

Кишкова мікрофлора відрізнялася різноманітністю у тих учасників дослідження, які пили червоне вино не частіше одного разу на два тижні.

Також було відмічено, що при вживанні червоного вина знижується рівень «поганого» холестерину і зменшується ризик розвитку ожиріння. 

Обговорення:


приховати