Запитати лікаря

Цікаве

Перша допомога, якщо защемило нерв

Що робити, коли защемило нерв? Це питання з різною періодичністю може виникати у кожного з нас. Адже нерв може затиснути в будь-якій частині тіла, і доставляє це сильний дискомфорт.

Однак защемлення нерва - це «діагноз», який ми ставимо собі самі, відчувши гострий біль. А підтвердити це зможе тільки лікар. Насправді в міжнародній класифікації такий діагноз як «защемлення нерва» взагалі відсутній, так як захворювання не є самостійним, а може бути викликано різними причинами: травмами, пухлинами, фізичними навантаженнями і навіть малорухливим способом життя. Серед провокуючих чинників - неправильна постава, зайва вага, вагітність, вік і спадковість.

Що таке защемлення нерва? Це передавлювання нерва оточуючими його кістками, м'язами, хрящами або сухожиллями. Найчастіше біль турбує в хребті в шийному чи поперековому відділі, рідше відбувається затискання ліктьового або лицьового нерва.

Головний симптом защемленого нерва - сильний біль колючого, ріжучого, стріляючого або пекучого характеру. Біль може «віддавати» під лопатку, плече, в руки, ноги і в сідниці. Людина може помітити порушення чутливості тіла, оніміння, печіння, поколювання. Уражене місце болісне при дотику, тверде, напружене.

Якщо затиснутий сідничний нерв, то з'являються болі внизу спини, що віддають в нижні кінцівки, сідниці, посилюються в стоячому положенні. Якщо нерв затиснутий в шиї, то її м'язи сильно напружені, викликає біль найменший поворот голови, можливі головні болі і запаморочення, погіршення слуху та зору і навіть порушення пам'яті. Затиснутий нерв грудної клітини виражається болями в області серця. При защемленні променевого нерва виникають проблеми з розгинанням і згинанням руки, кисть може втрачати чутливість, а пальці заніміти.

Що ж робити, якщо защемило нерв?

Звичайно ж, необхідно якомога раніше звернутися до лікаря. Але якщо біль настільки сильнаий, що немає можливості відвідати лікарню, треба прийняти знеболююче, лягти на тверду поверхню і викликати швидку допомогу. Самолікування ж може привести до серйозних ускладнень.

При защемлення нерва застосовується медикаментозне лікування, а також фізіотерапія, масаж, мануальна терапія. У рідкісних випадках може знадобитися операція. У будь-якому випадку, лікування повинно носити комплексний характер. 

Обговорення:


приховати