Запитати лікаря

Цікаве

Чому німіють пальці рук?

Прокидаючись вранці, ми часто можемо відчувати оніміння і поколювання кінцівок. Причина даного явища в більшості випадків банальна: сон у незручній позі. Проста розминка кисті і пальців позбавить від неприємного відчуття.

Але якщо даний стан приймає регулярний характер, слід якомога швидше звернутися до невропатолога.

Як правило, оніміння кінцівок стає наслідком порушеного кровообігу, особливо якщо при цьому пальці холонуть.

Причини оніміння пальців можуть бути наступні.

1. Остеохондроз шийного відділу хребта

Треба відзначити, що в цьому випадку німіють пальці лівої руки або пальці правої руки, оніміння одночасно двох кінцівка не буває.

2. Поліневропатія

Оніміння настає в тому випадку, якщо мова йде про органічне ураження сплетінь пальців і кистей, а ступінь ураження впливає на частоту виникнення відчуття оніміння і поколювання.

3. «Синдром закоханих»

Сама назва говорить про те, що дане явище частіше виникає у чоловіків, коли жінка засинає на руці, а не на подушці. Результат тривалого нерухомого стану і здавлювання судин викликає відчуття оніміння і поколювання.

4. Тромбоз верхніх кінцівок або закупорка тромбом артерії

В даному випадку відчувається сильне оніміння і скручування руки. Оніміння починається з кінчиків пальців на руках, з часом частота оніміння підвищується, а больові відчуття наростають, при цьому біль не проходить як зазвичай.

5. Хвороба Рейно

Викликано порушенням кровообігу в дрібних кровоносних судинах на пальцях і кистях. В результаті порушення кровообігу відбувається пошкодження артерій і дрібних капілярів. В цьому випадку необхідно терміново звернутися до лікаря, а в зимову пору носити рукавички, не мити посуд і не прати в холодній воді.

Крім перерахованих причин, досить часто відчуття оніміння пальців викликає багаторазовий підйом рук вище рівня серця, тривале носіння важких предметів, тривале перебування в незручному і тісному одязі.

Також причиною оніміння пальців рук може бути гіпервентиляція, що представляє собою поверхневе, прискорене дихання, яке виникає від почуття страху або тривоги. Не варто випускати з уваги також цукровий діабет і склероз.

Якщо ви помітили, що пальці у вас часто німіють і це вам приносить дискомфорт, зверніться до лікаря якомога швидше. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
07 грудня — через 2 дні Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати
08 грудня — через 2 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
14 грудня — через 9 днів Дробнер Ігор Гаррійович мамолог
Відвідати
20 грудня — через 14 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати