Запитати лікаря

Цікаве

Як підібрати контрацепцію?

Для збереження фізичного здоров'я та душевного спокою жінкам важливо знати, як запобігти небажаній вагітності. Правильно підібрана контрацепція - запорука того, що такі неприємні моменти, як аборт, небезпечний безліччю ускладнень, не доведеться переживати.

Сучасні гінекологи найменш ефективним вважають «календарний метод», коли жінка уникає статевих контактів під час овуляції, а також орієнтується на базальну температуру, розраховує на перерваний статевий акт та інші сумнівні методи запобігання небажаної вагітності.

Не варто також повністю сподіватися на екстрену контрацепцію, яка приймається протягом 72 годин після статевого акту. Гінекологи відзначають, що вона захищає всього на 80%.

За словами спеціалістів, контрацепція - це не ліки, а спосіб життя, тому повинна бути не тільки ефективна, але і зручна. А вдало підібрати контрацепцію можна, лише звернувшись до лікаря.

На сьогоднішній день найефективнішими вважаються два способи контрацепції: спіраль і гормональна контрацепція.

Внутрішньоматкова спіраль дуже популярна серед жінок, так як зручна і економічна. Поставивши спіраль, про неї і пов'язаних із запобіганням питаннями, можна забути на п'ять років. Таблетки або презервативи, які витрачаються за такий же термін, коштують набагато дорожче. Однак деякі жінки побоюються ставити спіраль, так як при невдалій постановці вона може перекручуватися, зрушуватися і навіть мігрувати в сусідні органи, що може викликати настання вагітності. Крім того, існує індивідуальна непереносимість спіралі, а при деяких особливостях організму внутрішньоматковий контрацептив і зовсім не може бути встановлений. Але таке трапляється вкрай рідко.

Гормональні контрацептиви в наші дні є найбільш надійним методом контрацепції. Ефективність - 97%. Решта 3% небезпечні в тому випадку, якщо неправильно використовувати контрацептив або мають місце прийоми інших ліків, що знижують ефективність. Існує величезна різноманітність найменувань і видів гормональних контрацептивів - таблетки, шкірні пластирі, вагінальні кільця та ​​ін. Щоб підібрати підходящий засіб, потрібно звернутися до гінеколога.

Щоб правильно підібрати контрацептив, акушер-гінеколог прагне дізнатися про індивідуальні особливості організму жінки: народжувала вона чи ні, чи мало місце оперативне втручання на матці, чи страждає вона тромбозом, цукровим діабетом, алергією, гіпертензією та іншими недугами. Важливо також знати про спадкові захворювання.

Спеціаліст врахує всі ці фактори і розповість, як правильно починати і закінчувати прийом контрацептивів, переходити з одного на інший і що робити при побічних ефектах. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
07 грудня — через 2 дні Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати
08 грудня — через 2 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
14 грудня — через 9 днів Дробнер Ігор Гаррійович мамолог
Відвідати
20 грудня — через 14 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати