Запитати лікаря

Цікаве

Неповноцінний сон - шлях до захворювань серця і діабету

У наш час високих технологій людина часто жертвує сном заради непотрібних нічних посиденьок в смартфоні або ноутбуці. Але лікарі попереджають, що тривала нестача сну загрожує небезпечними захворюваннями, викликаними змінами в роботі клітин.

Вчені давно задаються питанням, які саме механізми забезпечують вплив різних порушень сну на виникнення тих чи інших хвороб. Американські фахівці стверджують, що проблеми зі сном викликають у людини підвищений ризик серцево-судинних патологій: інфаркт-міокарда, інсульт, а також ведуть до розвитку діабету.

В ході досліджень вчені з'ясували, що систематичне недосипання (сон менше 7 годин) здатне довести організм до хвороб серця і діабету, провокуючи небезпечні клітинні зміни. Спостереження за пацієнтами, які спали менше 7 годин на добу, показало, що у них в крові знижені три фізіологічних регулятора. Виявилося, що на тлі недосипу порушується нормальна робота мікроРНК, які контролюють активність білка в клітинах. Вчені заявляють, що порушення роботи мікроРНК негативно позначається на здоров'ї клітин.

Доведено в тих же дослідженнях, що дефіцит сну перешкоджає нормальній роботі клітин, що вистилають внутрішню поверхню артерій, які в результаті не звужуються і не розширюються нормально. 

Обговорення:


приховати